Символіка району

СИМВОЛІКА САВРАНСЬКОГО РАЙОНУ 

 Рішенням сесії Савранської районної ради від 12 березня 2009 року №285-V затверджено проект символіки Савранського району. 

 5 серпня 2010 року на засіданні геральдичної колегії при Одеській обласній раді Савранський район отримав свідоцтво про реєстрацію офіційних символів – герба та прапора.

 Додаток №2

до рішення сесії Савранської районної ради

 від 12 березня 2009 року № 285 – V 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про герб Савранського району

 

  1. Герб – це символ, офіційна емблема Савранської районної ради Савранського району Одеської області, яка засобами специфічної геральдичної мови відображає історію, особливості та традиції району.

 

  1. Еталонний зразок герба, а також відповідні документи (Положення, опис, комп»ютерна версія) знаходиться в кабінеті голови Савранської районної ради.

 

 

  1. Герб Савранського району може :

-           розміщуватися на фасаді будинку ради, в сесійній залі ради, на покажчиках меж району на в»Їздах ;

-           зображуватися на бланках ділових паперів, почесних грамотах, пам» ятних адресах, важливих історичних документах, посвідченнях та візитках виконавчого апарату та депутатського корпусу районної ради.

 

  1. У інших випадках використання зображення герба здійснюється за умови отримання дозволу, який видається головою районної ради. Дозвіл або відмова із зазначенням її причини видається протягом одного місяця з моменту подання заяви. Термін дії дозволу – 1 рік. У заявці на дозвіл визначається комерційна або некомерційна мета використання зображення герба. У разі визначення мети як комерційної, заявник зобов»язується сплачувати збір за використання зображення герба у розмірі, визначеному районною радою.    

 

Автори проекту герба Савранського району – жителі району Мудра Д.Д.; Спусканюк О.В.; Дергачов О.І.

 

 

 

 Додаток № 4

до рішення сесії Савранської районної ради

 від 12 березня 2009 року № 285 – V

 

 

ПОЛОЖЕННЯ

про прапор Савранського району

 

  1. Прапор Савранського району є символом, що відображає історію, особливості та традиції району.

 

  1. Прапор району – прямокутне полотнище з вертикальним кріпленням, у співвідношенні сторін ширини до довжини 2:3, розділене на три вертикальні смуги : ліворуч – світло-синя (лазурна) (1/4 частини прапора), біла (2/4 частини прапора) та жовта (1/4 частини прапора). В центрі білої частини полотнища розміщений гербовий щит.

 

 

  1. Еталонний зразок прапора, а також відповідні документи (Положення, опис, комп»ютерна версія) знаходиться в кабінеті голови Савранської районної ради.

 

 

  1. Прапор Савранського району може :

-           розміщуватися на фасаді будинку ради, в сесійній залі ради, на покажчиках меж району на в»Їздах ;

-           використовуватись як елемент святкового оформлення селища та сіл району під час проведення державних свят та інших урочистих церемоній (фестивалів, конкурсів, виставок тощо).

 

  1. У інших випадках використання прапора здійснюється за умови отримання дозволу, який видається головою районної ради. Дозвіл або відмова із зазначенням її причини видається протягом одного місяця з моменту подання заяви. Термін дії дозволу – 1 рік. У заявці на дозвіл визначається комерційна або некомерційна мета використання прапора. У разі визначення мети як комерційної, заявник зобов»язується сплачувати збір за використання місцевої символіки у розмірі, визначеному районною радою. 

 

Автори проекту прапора Савранського району – жителі району Мудра Д.Д.; Спусканюк О.В.; Дергачов О.І.

 

 

ОПИС СИМВОЛІКИ 

ГЕРБ САВРАНСЬКОГО РАЙОНУ 

 

 Герб району має форму заокругленого щита з зображенням в зеленому полі субординароної фігури - золотого зображення дуба, який є основною цінною породою листяного лісу і символізує собою міцність, розвиток і життя. До того ж на території району росте дуб, якому понад 600 років і який віднесено до пам»яток природи обласного значення. Зелений колір щита символізує собою достаток, волю. Окрім того він є символом лісів, насадження яких на території району складають понад 12 тис. га.

 Особливості флори Савраншини передає і синя хвиляста стрічка, зображена внизу щита, яка символізує річки нашого краю. До найбільших з них відносяться Південний Буг та Савранка, від якої і пішла назва райцентру.

 Біла облямівка по периметру щита та навколо синьої хвилястої стрічки втілює чистоту наших лісів і річок, навколишнього середовища.

 Намет щита оформлений у вигляді рушника, гаптованого українським орнаментом, властивим для даної місцевості: дуб і калина, що є основними мотивами вишиванки, в своєму поєднанні символізують силу і продовження роду. На рушникові червоними літерами написано : САВРАНСЬКИЙ РАЙОН.

 Щит прикрашений золотими колосками, які передають основний вид землеробства району, українську щедрість та гостинність.

 Даний герб враховує територіальні, етнографічні, господарські особливості краю.

 

 

ПРАПОР САВРАНСЬКОГО РАЙОНУ 

 Прапор району – прямокутне полотнище з вертикальним кріпленням.

В центрі полотнища на білій смузі розміщений гербовий щит. По краях полотнища вертикально розміщені смуги : світло - синя (ліворуч) і жовтого кольорів, що перегукуються з кольорами державного прапора. Співвідношення ширини смуг 4:1:2:1:4.