24.10.2017

-Про стан пожежної та техногеної безпеки в навчальних закладах району.

          Працівниками державного пожежного нагляду Савранського району в порядку здійснення наглядових функцій протягом жовтня 2017 року були здійснені позапланові перевірки об”єктів, підпорядкованих відділу освіти а саме: (Савранську ЗОШ , Камянський  НВК, Бакшанський НВК , Йосипівський  НВК, Савранське ПТАУ) .

         В ході перевірок встановлено, що адміністрацією навчальних закладів проведена певна організаційна робота по забезпеченню протипожежного захисту  підпорядкованих об”єктів, виконанню вимог Закону України „Про пожежну безпеку”, інших нормативних актів з питань пожежної безпеки. Так, наказами призначено осіб, відповідальних за протипожежний стан будівель, приміщень, розроблено інструкції про заходи пожежної безпеки, ведуться журнали проведення інструктажів та журнали обліку пожеж на об”єктах, в навчальних закладах встановлено куточки „Юний рятувальник”, проводяться етапи фестивалю ДЮР в навчальних закладах та Тижні знань безпеки життєдіяльності, проводяться екскурсії дітей до пожежно-рятувального підрозділу. В навчальних програмах ведеться предмет „Основи безпечної життєдіяльності”, де передбачено вивчення вимог правил пожежної безпеки. В школах проводяться різноманітні конкурси, вікторини на пожежно-рятувальну тематику.

         На жаль заходи, що вживаються, не створюють необхідних умов для забезпеченя надійного протипожежого захисту навчальних закладів. 

         Жодна установка пожежної сигналізації в школах району не працює і не обслуговується, будівлі не обладнані системою оповіщення та управління евакуацією людей. Не проведено ремонт пожежних водоймищ в школах району ( Савранській ЗОШ), відсутні пожежні водоймищя:: (Камянський  НВК, Бакшанський НВК , Йосипівський  НВК).  Приміщення не укомплектовані в повній мірі сертифікованими вогнегасниками відповідно норм належності, а вогнегасники, які є в наявності,  не перезаряджені та не проведено їх технічне обслуговування. Електрообладнання частини об’єктів потребує профілактичного ремонту. Дерев’яні конструкції горищних приміщень будівель шкіл району не піддавались вогнезахисній обробці. Відділ освіти, керівники навчальних закладів виявляють незацікавленість в приведенні підпорядкованих їм об’єктів в належний протипожежний стан, мотивуючи невиконання протипожежних заходів відсутністю коштів.  В більшості випадків  відсутня співпраця керівників з органами місцевого самоврядування з цього питання.  Відсутні листи від керівників шкіл до РДА, відділу освіти про протипожений стан та виділення необхідних коштів на усунення недоліків. Не розроблено та не погоджено перспективні плани усунення протипожежних недоліків в школах. Керівники навчальних закладів недостатньо звертають увагу  на виконання режимних  протипожежних заходів. Зокрема, в будівлях допускається закривання на замки дверей евакуаційних виходів (в час перебування в них людей), що у разі виникнення надзвичайної ситуації суттєво ускладнить евакуацію людей.

            Державний пожежний нагляд неодноразово інформував відповідні органи про стан справ, а також про те, що наявні протипожежні недоліки у випадку виникнення пожежі призведуть  до швидкого поширення вогню,  суттєво ускладнять його гасіння та евакуацію людей. Необхідно щоб про безпеку дітей в закладах освіти подбали більш відповідально з виділенням необхідних коштів на виконання всіх протипожежних вимог та створення належних умов пожежної безпеки в школах району.

 

 

 

 Головний інспектор  Савранського

РС ГУ ДСНС України в Одеській області

капітан служби цивільного захисту                                             О.Я. Безпалько