«Твій безпечний шлях до мети. Знай. Розумій. Дій»

Серед найбільших порушень прав людини в сучасному світі  є злочин, який має багато назв – «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людьми». За оцінками експертів щорічно 1-2 млн. людей стають «живим товаром». Наприкінці ХХ сторіччя з його проявами зіткнулась і Україна.

Торгівля людьми –це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у  xxIст. для жодної країни світу, включаючи Україну.

Саме тому одним з пріоритетних напрямків діяльності служби зайнятості є попередження та профілактика неврегульованої зовнішньої трудової міграції та торгівлі людьми шляхом спрямування потенційних мігрантів на працевлаштування в Україні. Сьогодні фахівцями Савранської районної філії ООЦЗ проводяться семінари: “З питань запобігання нелегальної трудової міграції, торгівлі людьми та експлуатації дитячої праці”, “З питань запобігання нелегальної трудової міграції та торгівлі людьми”. На один з таких семінарів було запрошено представників громадського Руху «Віра, Надія, Любов».

Громадський Рух «Віра, Надія, Любов» з 1999 року займається питаннями  попередження торгівлі людьми та надає допомогу і підтримку постраждалим від торгівлі людьми, реалізує спільний з Міжнародною Організацією по міграції проект по впровадженню національного механізму перенаправлення постраждалих в Одеському регіоні.

В рамках семінару Костюк Ольга Йосипівна ознайомила безробітних з проблемою торгівлі людьми в Одеському регіоні, як відрізнити торгівлю людьми від інших злочинів, хто може постраждати від ТЛ, як вербують торговці людьми,  розповіла реальні історії людей, які постраждали від ТЛ, наголосила на правилах власної безпеки перед виїздом за кордон, яку допомогу можуть отримати особи, постраждалі від торгівлі людьми, надала інформацію до кого можна звернутися за порадою та допомогою. Перегляд фільму не аби як вразив учасників семінару. Кожен, хто відвідав захід мав можливість отримати відповіді на питання, які його цікавили, учасники отримали буклети за даною тематикою і посилання,  номери телефонів організацій, які займаються питаннями протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів.