«Діти чекають на родину»

Під таким гаслом пройшов сьогодні захід у Савранській районній філії ООЦЗ приурочений до Міжнародного Дня усиновлення, який є символом милосердя і добра по відношенню до людей. Днем заснування свята є 30 вересня 2009 року.

Провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Інна Сакалюк спільно з начальником служби у справах дітей Савранської РДА – Валентиною Побережець, спеціалістом Савранського районного ЦСССДМ Оксаною Рябецькою та завідувачем сектору з питань усиновлення, опіки та піклування служби у справах дітей Ніною Січкар з нагоди дня усиновлення провели інформаційний захід з клієнтами філії. Метою заходу було надання більш докладної інформації з питань влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, до різних форм сімейного виховання, пошук кандидатів в прийомні батьки та батьки вихователі. Начальник ССД розповіла присутнім як стати усиновителем, куди необхідно звернутись та які документи необхідно зібрати.

Оксана Рябенька та Ніна Січкар проінформували присутніх про професійну комплексну послугу – сімейний патронат. Хто такий патронатний вихователь, його завдання, права та обов’язки. Що це дасть для дитини, батькам та для України. Також було роз’яснено присутнім про пільги для таких сімей та підтримку держави. Важливо, що патронатна родина буде отримувати заробітну плату.  Основним місцем роботи стає опіка над дитиною і для особи опікуна - місцем працевлаштування.

Бажання взяти на виховання дитину, народжену іншими, є ознакою нашої культури і виникає тільки у небайдужих до чужого горя, душевно щедрих і готових до самопожертви людей.