«Час роздумів та надій для випускників»

Місяць травень для випускників загальноосвітніх навчальних закладів Савранського району є найбільш хвилюючим, адже от-от продзвенить останній дзвоник, який покличе їх у самостійне життя.  Виважено підійти до вибору майбутньої професії, молоді допомагають фахівці Савранського районного центру зайнятості. Мета  зустрічей спеціалістів зі школярами – розширення поінформованості учнів про світ професій, популяризація професій актуальних на ринку праці регіону, зокрема робітничих професій.    

       На початку зустрічі директор Савранського РЦЗ Цибулько Н.Д.  розповіла про послуги служби зайнятості для учнівської та студентської молоді, надала вичерпну інформацію щодо особливостей працевлаштування молоді, розповіла про можливості служби зайнятості та наголосила на серйозному ставленні до вибору майбутньої професії.

            Профконсультант Савранського районного центру зайнятості Сакалюк І.С. запросила пройти психодіагностичне тестування з метою вивчення професійних схильностей та інтересів, ознайомила з формулою вибору професії та надала інформацію про актуальні професії на ринку праці нашого району, кожен учень отримав посилання на веб-сторінку Одеського регіонального центру зайнятості, де учні також зареєструвавшись можуть пройти тестування. Була проведена плідна бесіда з учнями з приводу їх планів на майбутнє, за результатами якої проведено анкетування для випускників школи щодо  вибору професії та навчального закладу. Усі учасники отримали буклети та листівки про послуги служби зайнятості, про можливість навчання в Одеському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.

В заході взяла участь начальник відділу «Савранське БПД» Подільського МЦ з НБВПД Олена Шавловська, яка розповіла учням про функціонування в Україні системи безоплатної правової допомоги та зокрема про роботу Савранського бюро.  Випускникам  9-11 класів було роз’яснено, що вразі необхідності отримання правової допомоги вони зможуть скористатися послугами будь-якого бюро правової допомоги в Україні не залежно від місця реєстрації. Ознайомила з роботою сайту Міністерства юстиції України «Я МАЮ ПРАВО!» та роздала Інформаційні буклети «Вимагають хабара за іспит чи навчання?»,  «Як протидіяти домашньому насильству?».

Активна участь учнів в даному заході стала підтвердженням небайдужості молодого покоління  до власної долі, до вибору професії, яка в подальшому стане запорукою успішної трудової діяльності.