27.01.2014

Прийомна сім»я – одна із форм влаштування дітей.

На сьогоднішній день в Савранському  районі, як і в Україні,  постає проблема щодо необхідності розробки нових форм утримання та виховання дітей, які перебувають у особливо складних умовах. Перш за все це стосується дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Діти, які виховуються  в  державних  закладах  відрізняються від дітей, які виховуються в сім’ях, станом здоров’я, розвитком інтелекту й особистості в цілому.

Дитина в державних закладах отримує комплекс освітніх, медичних, соціальних послуг, але в той же час  спостерігаються значні відхилення у процесі її соціалізації, які проявляються у відсутності навичок самостійного життя, невмінні самостійно будувати стосунки у сім’ї та відкритому колективі.

Враховуючи  досвід  влаштування   дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, встановлено,   що сімейне виховання, безперечно, виступає пріоритетною формою для повноцінного розвитку та виховання дітей.

Сімейне оточення та батьки дають дітям можливість жити повноцінним життям, відповідають за догляд і виховання, беруть на себе фінансову відповідальність, мають юридичні повноваження, у тому числі на право прийняття важливих рішень від імені дітей. Батьки допомагають відчути взаємне тепло й любов, передають дітям досвід поколінь, життєві цінності та духовність, виховують дітей, задовольняють щоденні потреби, виховують їх на особистому прикладі, поступово прищеплюють соціальні й побутові навички, необхідні у самостійному житті. Усі ці потреби життєво важливі для кожної дитини, якого б віку вона не була.

Однією із форм сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування є прийомна сім’я.

За  час перебування дитини у прийомній сім’ї держава   фінансує, контролює утримання і виховання дитини, надає допомогу у її розвитку, соціалізації. Прийомна сім»я  перебуває  під соціальним супроводо.  Соціальний супровід  є обов’язковим,ї особливо на початковому етапі функціонування  прийомної сім»ї. 

Ефективність діяльності прийомних сімей  залежить від соціального супроводу, який здійснюється відповідними уповноваженими органами. Таким уповноваженим органом є Савранський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молодіНа території Савранського району функціонує 6 прийомних   сімей, у яких виховується 16 прийомних дітей. За період їх існування, в сім’ях спостерігаються позитивні зміни в розвитку, поведінці та емоційному стані прийомних дітей, викорінилися негативні звички, в дітей змінилося емоційне сприйняття світу та суспільства. Прийомні батьки вже не можуть уявити своє життя без прийомних дітей, які надихають їх, ніби надаючи їм друге життя.

Щоб стати на облік кандидатів в прийомну сім’ю та отримати більш детальну інформацію необхідно звернутися до Савранського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

 

Перший заступник голови

райдержадміністрації                                                                                                    В.В.Рябокоровко