03.01.2019

У разі зміни кольору автомобіля (фарбою або плівкою) проводиться перереєстрація транспортного засобу. Процедуру необхідно здійснити протягом десяти діб після виникнення обставин, що є підставою для внесення змін до реєстраційних документів, тобто після перефарбування або нанесення плівки.

Автовласник або довірена особа може звернутися до будь-якого територіального сервісного центру МВС, незалежно від місця проживання або реєстрації, з такими документами:

  • паспорт:
  • ідентифікаційний номер;
  • доручення на уповноважену особу (за необхідності);
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу.

При огляді автомобіля працівниками сервісного центру МВС колір визначається візуально. Після огляду експерти дають висновок де зазначається колір автомобіля.

При реєстрації автомобіля у графі «колір» вписують лише 11 основних кольорів без уточнень щодо відтінків: чорний, синій, зелений, бежевий, червоний, фіолетовий, оранжевий, жовтий, білий, коричневий, сірий.

Таким чином, це дає можливість водіям не здійснювати перереєстрацію свого автомобіля навіть тоді, коли було замінено відтінок такого авто без зміни основного кольору.

Важливо зазначити, якщо на автомобіль нанесено два і більше кольорів, то згідно наказу МВС №12 від 11.01.2005 основним кольором ТЗ вказується колір його нижньої частини, тобто дах, капот і багажник можна перефарбувати в будь-який вподобаний колір, якщо загальна площа не перевищує 50% в іншому випадку буде вказано комбінований колір авто. Основним кольором та його відтінками повинно бути покрито не менше 70% площі авто. Для вантажних автомобілів вказується колір кабіни.

Покриття кузова легкового автомобіля (кабіни вантажного автомобіля) ламінаційною або антигравійною прозорою плівкою оформлення в ТСЦ МВС не вимагається, як і для обтягування авто кольоровою плівкою колір та відтінки якої підходять до «рідного» кольору кузова автомобіля.