07.06.2019

Засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Савранської райдержадміністрації

Головуючий – начальник Савранського районного сектору ГУ ДСНС України в Одеській області, заступник голови  комісії ТЕБ та НС Кравченко Е.В

Запрошені: сільські та селищний голови,  керівники служб ЦЗ району, керівники підприємств усіх форм власності, представники засобів масової інформації.

ПОРЯДОК ДЕННИЙ: 

 

1. Про заходи щодо пропуску повені та паводків на території Савранського району.

2. Про перевірку готовності місцевої пожежної команди Дубинівської сільської ради до виконання покладених на неї завдань.

3. Про стан забезпечення протипожежного захисту нового врожаю і недопущення виникнення надзвичайних ситуацій.

                                                                                                     

1. СЛУХАЛИ: про заходи щодо пропуску повені та паводків на території Савранського району.

Доповідач: Ковбасюк Олександр Борисович -  інженер І категорії відділу управління водних ресурсів басейну річок Причорномор’я, річки Дністер та річки Південний Буг ВП «Причорноморське» ЦВРГ,  текст виступу додається до протоколу.

Доповідач: Гребенюк Олексій Миколайович – представник Балтського міжрайонного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській області, текст виступу додається до протоколу.           

За результатами обговорення  питання 

 

ВИРІШИЛИ:    

 

1. Рекомендувати селищному та сільським головам:

1.1 В установленому порядку погодити відкориговані Плани дій при загрозі виникнення чи виникненні надзвичайних ситуацій та Плани евакуації населення.   

1.2. При рівні високої води здійснити роботу щодо можливих приспусків (Байбузівська, Концебівська, Кам’янська, Осичківська сільські та Савранська селищна ради) для недопущення підтоплення прибережних територій.                                                                                                                 

1.3. Зробити інвентаризацію матеріалів та техніки (в тому числі інженерної техніки та плавзасобів) незалежно від форм власності, які є на підвідомчій території і можуть бути використані при виконанні запобіжних, рятувальних та відновлювальних робіт.

1.4. Організувати перевірку та при необхідності, провести очищення систем водовідведення, водопропускних систем та водостоків у населених пунктах району.

1.5. Провести комісійне обстеження населених пунктів розташованих в зоні прогнозованого підтоплення з метою визначення кількості населення та житлових будинків, що можуть бути зруйновані під час повені. За кожною людиною, яка потребує соціальної допомоги, закріпити відповідального працівника за його евакуацію.

1.6. Проводити посилений відомчий лабораторний контроль за якістю питної води в умовах проходження повені та паводків. В разі відсутності відомчого контролю заключити угоди з Савранським районним лабораторним відділенням (Сабадаш В.Г.).   

 

2. Рекомендувати відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства в Савранському районі Балтського міжрайонного управління  ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області (Река О.М.):

2.1. Для здійснення моніторингу санітарної та епідемічної ситуації з метою прийняття управлінських рішень утворити оперативний штаб при відділі державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства в Савранському районі Балтського міжрайонного управління  ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області з залученням спеціалістів Савранського лабораторного відділу лабораторних досліджень ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» (Сабадаш В.Г., за згодою).

2.2. Взяти на облік усі населені пункти та об’єкти високого ступеню ризику, у т.ч. водопровідні і каналізаційні споруди, колодязі громадського користування, місця загального користування, харчові об’єкти, дошкільні та шкільні заклади.

2.3. На період проходження повені ввести посилений відомчий лабораторний контроль і державний санітарний нагляд за якістю питної води з джерел централізованого, деценралізованого водопостачання та водопровідних мереж.                                                                                              

2.4. При виявленні високих рівнів забруднення питної води, при підтопленні водопровідних споруд та мереж, колодязів громадського користування, тимчасово заборонити експлуатацію об’єктів водопостачання.

2.5. Забезпечити публікацію в районній газеті «Сільські новини» інформації щодо заходів під час пропуску повені та паводків на території Савранського району.

 

3. Контроль за виконанням рішення залишаю за собою.       

 

2. СЛУХАЛИ: про перевірку готовності місцевої пожежної команди Дубинівської сільської ради до виконання покладених на неї завдань.

Доповідач: Кравченко Ераст Валентинович – начальник Савранського РС ГУ ДСНС України в Одеській області, текст виступу додається до протоколу.

 

В зв’язку з необхідністю залучення  додаткових сил та засобів для ліквідації надзвичайних ситуацій під час  літнього пожежонебезпечного  періоду та загрози підтоплення населених пунктів району, за результатами обговорення  питання 

 

ВИРІШИЛИ:    

 

1. Рекомендувати фахівцям  34-ї ДПРЧ  4-го ДПРЗ ГУ ДСНС України в Одеській області    здійснити перевірку  готовності місцевої пожежної команди (МПК) Дубинівської сільської ради до виконання покладених на неї завдань.

Термін до 14.06.2019

2. Про виконану роботу поінформувати голову комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Савранської районної державної адміністрації

 

3. Контроль за виконанням рішення залишаю за собою.  

 

  3. СЛУХАЛИ: про стан забезпечення протипожежного захисту нового врожаю і недопущення виникнення надзвичайних ситуацій. 

Доповідач: Ченчик Сергій Леонідович – начальник управління агропромислового та економічного розвитку Савранської районної державної адміністраці; текст виступу додається до протоколу.

 

За результатами обговорення  питання 

 

ВИРІШИЛИ:    

 

1. Начальнику управління агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації (Ченчик С.Л.) організувати проведення навчання з працівниками, які будуть задіяні у збиральній компанії, з залученням особового складу 34-ої Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління  ДСНС України в Одеській області.

 

2. Рекомендувати Савранському  РС ГУ ДСНС України в Одеській області (Кравченко Е.В.):

2.1. Забезпечити публікацію в районній газеті «Сільські новини» інформації щодо заборони спалювання стерні, пожнивних залишків, сухої трави.                                                                                                

2.2. В складі оперативних груп з використанням службової техніки  здійснити рейди  по району для виявлення порушень правил пожежної безпеки, фактів спалювання пожнивних решток, сухої рослинності.

 

3. Рекомендувати керівникам агроформувань та іншим землекористувачам, які беруть участь у збиранні зернових культур:

3.1. Забезпечити дотримання вимог пожежної безпеки при збиранні врожаю зернових культур та їх зберіганню, в тому числі і щодо готовності сил та засобів пожежогасіння до використання за призначенням .

3.2. Не допускати спалювання стерні, пожнивних залишків на полях, поширення вогню на лісові насадження.

3.3. Провести інструктаж учасників жнив щодо дотримання ними правил пожежної безпеки і контролювати їх дотримання.

 

4. Рекомендувати селищному та сільським головам провести роз’яснювальну роботу серед населення, зокрема, одноосібників щодо заборони спалювання сухої рослинності.

 

5. Контроль за виконанням рішення залишаю за собою.

 

Заступник голови комісії

ТЕБ та НС райдержадміністрації                                                          Е.В. Кравченко   

 

 

Секретар комісії                                                                                        О.А. Орлов