26.03.2020

   ПРОТОКОЛ №9 

 

позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та

надзвичайних ситуацій Савранської райдержадміністрації

 

24 березня 2020 року                                                                                                   смт. Саврань                   

 

Присутні:

Головуючий - голова районної державної адміністрації,  голова комісії ТЕБ та НС Степаненко С.В.    

Члени комісії – за окремим списком.

Запрошені: головний лікар КНП «Савранський районний ЦПМСД» Лещенко В.Б., завідувач  Савранського лабораторного відділення Сабадаш В.Г., представники відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Балтського міжрайонного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській області Гребенюк О.М.,Третяк Л.І., представники засобів масової інформації.

 

ПОРЯДОК ДЕННИЙ:                                 

 

1. Про хід виконання заходів щодо  запобігання поширенню на території Савранського району гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

 

ВИСТУПИЛИ:

 

Река О.М.,  начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Балтського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області (далі –Відділ), який поінформував про проведену роботу по визначенню із числа підприємців, що здійснюють торговельну діяльність на території району, тих яким дозволено здійснювати роздрібну торгівлю продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, з реалізації посівного матеріалу та засобів захисту рослин та довів до відома комісії Перелік підприємств/установ/організацій критичної інфраструктури за сферами діяльності, які здійснюють життєзабезпечення населення (далі -Перелік).

Запропонував, що в ході роботи робочої групи по перевірці діяльності суб’єктів господарювання незалежно від форми власності дотримуватись Переліку, а при виявленні фактів невідповідності, розбіжностей запрошувати до Відділу для встановлення причини та усунення колізій, що виникли. 

Гребенюк О.М., спеціаліст відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Балтського міжрайонного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській області, поінформував, що в ході перевірки стану виконання рішень КТЕБ та НС райдержадміністрації та одночасного інформування представників малого бізнесу та населення виявлено ряд випадків невідповідального ставлення окремих підприємців, які займаються реалізацією непродовольчих товарів (одяг, взуття, квіти тощо) і водночас виставляють  для реалізації засоби гігієни або засоби захисту рослин, на які відсутній дозвіл у дозвільних документах. Протягом 23.03.2020 року перевірено 21 суб’єкт господарювання.

Колеблюк Ала Федорівна, т.в.о. начальника фінансового управління, яка поінформувала, що продовжують надходити  делегувані  кошти селищного та сільських бюджетів (за рахунок вільних залишків, своїх відповідно - матеріального резерву або резервного фонду) в районний бюджет для проведення заходів запобігання виникненню надзвичайної ситуації на території району, спричиненої  коронавірусом COVID-19. Станом на 24.03.2020  надійшло коштів в сумі - 92,5тис.грн.  Також за рахунок перерозподілу коштів, використання вільних залишків та внесення змін до  районного бюджету збільшено видатки на матеріальний резерв, який становить 40,0 тис.грн. та на резервний фонд, який становить 73,0 тис.грн. Таким чином загальна сума коштів передбачених на проведення заходів по запобіганню занесення і поширення на території району гострої респіраторної хвороби спричиненої коронавірусом COVID-19 станом на 24.03.2020  складає - 460,4тис.грн. 

Кльован А.О., т.в.о.начальника Савранського районного сектору ГУ ДСНС України в Одеській області, поінформував про проведену роботу по визначенню підрядника, який виконав би заходи по усуненню виявлених недоліків у приміщеннях об’єкту обсервації, де планується розмістити для тимчасового проживання контингент осіб. Проводиться орієнтовний розрахунок щодо потреби коштів на придбання обладнення, виконання робіт по його монтажу  та інші розрахунки.

 

За результатами обговорення

 

ВИРІШИЛИ:

 

1. Відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Балтського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області (Река О.М.) за участю представників відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Балтського міжрайонного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській області (Гребенюк О.М.,Третяк Л.І.), Савранського районного сектору ГУ ДСНС України в Одеській області (Кльован А.О.), Савранського відділення поліції Балтського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області (Євтодій М.Б.) продовжити перевірку діяльності суб’єктів господарювання незалежно від форми власності відповідно Переліку, а при виявленні фактів невідповідності, розбіжностей запрошувати до Відділу для встановлення причини та усунення колізій, що виникли.

Термін – постійно

2. Савранському відділенню поліції Балтського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області (Євтодій М.Б.) осіб, які порушують обмеження (заборону) визначені протокольним рішенням комісії ТЕБ та НС райдержадміністрації від 16.03.2020 №4 та від 18.03.2020 №5 (зі змінами в редакції від 20.03.2020 №7) притягувати до адміністративної відповідальності згідно законодавства України та про проведену  роботу інформувати у порядку визначеному протокольним рішенням комісії ТЕБ та НС райдержадміністрації від 23.03.2020 №8.

Термін – постійно

3. Селищному та сільським головам, КНП «Савранська ЦРЛ» (Цибулько Т.В.) , КНП «Савранський районний ЦПМСД» (ЛещенкоВ.Б.), Савранському районному лабораторному відділенню відокремленого підрозділу «Любашівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень» державної установи «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» (Сабадаш В.Г.), Савранському відділенню поліції Балтського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області (Євтодій М.Б.):

3.1. Продовжити проведення посиленого моніторингу стану захворюваності та контроль за виконанням санітарно-епідеміологічних заходів, своєчасного подання голові комісії ТЕБ та НС райдержадміністрації інформацію та пропозиції для прийняття ефективних управлінських рішень. 

Термін – постійно

3.2. Продовжити інформування населення з питань профілактики зараження короновірусною інфекцією через районну газету «Сільські новини», на сайті райдержадміністрації та інших інформаційних ресурсах мережі Інтернет.  

Термін – постійно

4. Контроль за виконанням  рішення залишаю за собою.