16.11.2020

Позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Савранської райдержадміністрації

У К Р А Ї Н А
САВРАНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
_____________________________________________________________
вулиця Соборна, 9, смт. Саврань, 66200, тел/факс (04865) 3-13-52, тел. 3-11-51,
Email: savranorgotdelrda@ukr.net, код ЄДРПОУ 04056865
ПРОТОКОЛ №56
позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та
надзвичайних ситуацій Савранської райдержадміністрації
13 листопада 2020 року смт. Саврань
Присутні:
Головуючий - голова районної державної адміністрації, голова комісії ТЕБ та НС райдержадміністрації Степаненко С.В.
Члени комісії – за окремим списком.
Запрошені: заступник начальника управління – начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Балтського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Река О.М., т.в.о. начальника Савранського РС ГУ ДСНС України в Одеській області, майор служби цивільного захисту Кльован А.О., начальник сектору превенції Савранського відділення поліції Балтського ВП ГУ Національної поліції в Одеській області, капітан поліції Кульчицька Л.А., завідувач Савранським лабораторним відділенням ВП «Любашівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень» ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» Сабадаш В.Г., директор КЗ «Центр культури, дозвілля і туризму Савранського району» Яновська Л.А., начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Усата С.І.
Про продовження карантину, спричиненого коронавірусом SАRS-СоV-2 на території Савранського району Одеської області.
ВИСТУПИЛИ:
Сабадаш Володимир Григорович – завідувач Савранським лабораторним відділенням ВП «Любашівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень» ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України», який поінформував про те, що на території району продовжується виконання заходів по недопущенню поширення коронавірусної хвороби СОVID-19.
Станом на 13.11.2020 року за результатами досліджень: 247 – позитивні; 144 – перебуває в роботі; 72 особи з позитивним результатом ПЛР та 36 контактних перебувають на самоізоляції під медичним спостереженням сімейного лікаря; 3 (троє) хворих знаходяться на стаціонарному лікуванні в м. Подільськ Одеської області; 2 (двоє) в інфекційному відділенні КНП «Савранська ЦРЛ».
2
Река Олександр Миколайович - заступник начальника управління – начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Балтського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, який поінформував наступне:
В період з 06.11.2020 року по 12.11.2020 року фахівцями територіального підрозділу ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області проведено перевірку 62 суб’єктів господарювання, в тому числі: 1 ветаптека, 2 перукарні, 2 НВК, 2 ЗОШ, 19 об’єктів торгівлі з реалізації продовольчих товарів, 32 об’єкти торгівлі з реалізації непродовольчих товарів, 2 громадського харчування, 2 (двічі) агропромисловий ринок ТОВ «Південний Буг-ВВ» в смт. Саврань щодо дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів; торговельної діяльності та діяльності з надання послуг із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту. За звітний період виявлено 12 (дванадцять) порушень карантинних обмежень суб’єктами торгівлі та складено 3 (три) протоколи щодо притягнення до адміністративної відповідальності керівників та підприємців. Комісійно, спільно з співробітниками Савранського відділення поліції Балтського ВП ГУ НП в Одеській області, за відповідний період перевірено 23 суб’єкти господарювання.
Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2», від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2» (зі змінами), від 11.11.2020 №1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641», на виконання протокольного рішення та комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації від 13.11.2020 №51, з урахуванням епідемічної ситуації в районі та за результатами обговорення комісія
ВИРІШИЛА:
1. Селищному та сільським головам, керівникам підприємств, установ та організацій району, Савранському відділенню поліції Балтського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області, Савранському районному сектору ГУ ДСНС України в Одеській області, територіальному підрозділу Балтського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, Савранському лабораторному відділенню ВП «Любашівський МРВЛД» ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України», КНП «Савранська ЦРЛ», КНП «Савранський РЦ ПМСД» продовжити виконання протиепідемічних та профілактичних заходів з метою стабілізації епідемічної ситуації, пов’язаної із загостренням респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, забезпечити безумовне виконання вимог законів України, постанов Кабінету Міністрів України, рішень Головного державного санітарного лікаря України, комісій з питань ТЕБ та НС та інших нормативних актів, направлених на боротьбу з коронавірусною інфекцією та забезпеченням протиепідемічного благополуччя населення:
1.1. ЗАБОРОНИТИ перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
1.2. ЗАБОРОНИТИ перебування на вулицях без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус.
3
1.3. ЗАБОРОНИТИ проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 20 осіб. Організатор заходу є відповідальним за дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра у разі проведення заходу з кількістю учасників до 20 осіб.
1.4. ЗАБОРОНИТИ діяльність кінотеатрів та театрів з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі.
1.5. ЗАБОРОНИТИ діяльність музеїв, які не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачі у залі з розрахунку 1 особа на 20 кв. метрів приміщення.
1.6. ЗАБОРОНИТИ здійснення перевезень пасажирів автомобільним транспортом у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння, що передбачена технічною характеристикою транспортного засобу, визначеною в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. Перевізник несе відповідальність за забезпечення водіїв засобами індивідуального захисту (далі – ЗІЗ), та здійснює контроль використання ЗІЗ пасажирами.
1.7. ЗАБОРОНИТИ проведення дискотек, роботу розважальних закладів (нічних клубів), діяльність закладів громадського харчування із організацією дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, кафетерїв, буфетів тощо).
1.8. ЗАБОРОНИТИ роботу після 22-ї та до 7-ї години суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування без організації дозвілля (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.
1.9. ЗАБОРОНИТИ розміщення відвідувачів у закладах громадського харчування на відстані меншій, ніж 2 метри між місцями для сидіння.
1.10. ЗАБОРОНИТИ відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком COVID-19 перебуває більше ніж 50 відсотків здобувачів освіти та персоналу закладу освіти.
1.11. ЗАБОРОНИТИ проведення закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім проведення невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.
1.12. ЗАБОРОНИТИ діяльність спортивних залів, фітнес-центрів, крім спортивних залів, фітнес-центрів, які здійснюють приймання відвідувачів не більше однієї особи на 20 кв. метрів приміщення.
1.13. ЗАБОРОНИТИ відвідування сторонніми особами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.
На період проведення карантинних заходів
2. Рекомендувати директору Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Савранської районної державної адміністрації організувати відвідування установи для надання соціально-побутових послуг, що входять до натуральної допомоги (перукарські, швейні, медичні, прання білизни та одягу, господарські послуги) підопічними, які перебувають на обліку у відділенні організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, яке функціонує за адресою: вул. Миру, 86, смт. Саврань, за умови забезпечення персоналу відділення (зокрема захист обличчя, очей, рук) та відвідувачів засобами індивідуального захисту, зокрема респіраторами або захисними масками, у тому числі виготовленими самостійно, перебування у приміщенні не більше одного відвідувача на 10 кв. метрів площі, а також дотримання інших санітарних та протиепідемічних заходів.
З 16.11.2020 року
4
3. Рекомендувати суб’єктам господарювання встановити час пріоритетного обслуговування з 10-ї до 12-ї години громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.
На період проведення карантинних заходів
4. Рекомендувати начальнику відділу освіти молоді та спорту Савранської районної державної адміністрації організувати відвідування закладів дошкільної, загальної, середньої, позашкільної, спортивної та спеціалізованої мистецької освіти відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2» (зі змінами).
З 16.11.2020 року
5. Рекомендувати директору КЗ «Центр культури, дозвілля і туризму Савранського району організувати роботу підпорядкованих закладів відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2» (зі змінами).
З 16.11.2020 року
ІІ. Про запровадження на території Савранського району Одеської області карантину «вихідного дня».
Додатково до обмежень, передбачених пунктом 10 постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 року №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2» (зі змінами), від 11.11.2020 №1100 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641», в період 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території Савранського району Одеської області з 14 листопада 2020 року до 30 листопада 2020 року комісія
ВИРІШИЛА:
1. Селищному та сільським головам, керівникам підприємств, установ та організацій району, Савранському відділенню поліції Балтського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області, Савранському районному сектору ГУ ДСНС України в Одеській області, територіальному підрозділу Балтського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, Савранському лабораторному відділенню ВП «Любашівський МРВЛД» ДУ «Одеський ОЛЦ МОЗ України», КНП «Савранська ЦРЛ», КНП «Савранський РЦ ПМСД» забезпечити заборону, зокрема:
1.1. ЗАБОРОНИТИ приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо) крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.
1.2. ЗАБОРОНИТИ приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах.
1.3. ЗАБОРОНИТИ приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності.
1.4. ЗАБОРОНИТИ приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:
- торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;
5
- провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;
- торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;
1.5. ЗАБОРОНИТИ діяльність закладів культури і проведення культурних масових заходів.
1.6. ЗАБОРОНИТИ приймання відвідувачів спортивних залів, фітнес-центрів.
З 00.00 годин суботи до 00.00 годин понеділка
2. Савранському відділенню поліції Балтського ВП ГУ НП в Одеській області, Балтському міжрайонному управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, селищному та сільським головам забезпечити виконання протиепідемічних обмежувальних заходів, відповідно вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами), здійснювати контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно.
На період проведення карантинних заходів
3. Головному спеціалісту з питань організаційної та інформаційної діяльності апарату районної державної адміністрації, Савранському відділенню поліції Балтського ВП ГУ НП в Одеській області, селищному та сільським головам проводити широке інформування та роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання та виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами).
На період проведення карантинних заходів
Голова райдержадміністрації,
голова комісії ТЕБ та НС РДА Сергій СТЕПАНЕНКО
Секретар комісії Олег ОРЛОВ