10.11.2020

Позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Савранської райдержадміністрації

 

У  К  Р  А  Ї  Н  А

САВРАНСЬКА  РАЙОННА  ДЕРЖАВНА  АДМІНІСТРАЦІЯ  ОДЕСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

КОМІСІЯ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ  БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

_____________________________________________________________

вулиця Соборна, 9,  смт. Саврань,  66200,  тел/факс (04865) 3-13-52, тел. 3-11-51,  

Email: savranorgotdelrda@ukr.net, код ЄДРПОУ 04056865

 

ПРОТОКОЛ №55

 

позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та

надзвичайних ситуацій Савранської райдержадміністрації

 

       09 листопада 2020 року                                                                                          смт. Саврань

 

Присутні:

Головуючий - голова районної державної адміністрації,  голова комісії ТЕБ та НС райдержадміністрації Степаненко С.В.   

Члени комісії – за окремим списком.

Запрошені: перший заступник голови райдержадміністрації Каушан М.П., заступник начальника управління – начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Балтського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області Река О.М., т.в.о. начальника 34-ї ДПРЧ 4-го ДПРЗ  ГУ ДСНС України в Одеській області, майор служби цивільного захисту Степанов В.М., завідувач Савранським  лабораторним відділенням ВП «Любашівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень» ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України» Сабадаш В.Г, фахівець з соціальної роботи Савранського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Паламарчук Н.М., соціальний педагог опорного навчального закладу «Савранський НВК» Тарасова О.В., завідуюча організаційно-методичним кабінетом КНП «Савранський районний центр ПМСД» Сивак-Машевська Н.І., директор КЗ «Центр культури, дозвілля і туризму Савранського району» Яновська Л.А.

 

І. Про продовження карантину, спричиненого коронавірусом RS-СоV-2 на території Савранського району Одеської області відповідно до «червоного» рівня епідемічної небезпеки.  

 

ВИСТУПИЛИ:          

 

Сабадаш Володимир Григорович – завідувач Савранським лабораторним відділенням ВП «Любашівський міжрайонний відділ лабораторних досліджень»  ДУ «Одеський обласний лабораторний центр МОЗ України», який поінформував про те, що на території району продовжується виконання заходів по недопущенню поширення коронавірусної хвороби  СОVID-19.

Відповідно до протокольного рішення позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.11.2020 №41 на території Савранського району Одеської області з 00.00 годин 09.11.2020 року встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення CОVID – 19.  

2

 

Станом на 09.11.2020  за результатами досліджень: 240 – позитивні; 118 – перебуває в роботі; 34 особи з позитивним результатом ПЛР та 82 контактних перебувають  на самоізоляції під медичним спостереженням сімейного лікаря; 17 (сімнадцять) хворих знаходяться на стаціонарному лікуванні в м. Подільськ Одеської області; 2 (двоє) в інфекційному відділенні КНП «Савранська ЦРЛ».

 

Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2», від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2», від 13.10.2020 №956 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року», на виконання протокольних рішень Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 06.11.2020 №41 та комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації від 06.11.2020 №50, з урахуванням епідемічної ситуації в районі та за результатами обговорення комісія

 

ВИРІШИЛА:  

 

1. Інформацію взяти до відома та продовжити на території Савранського району Одеської області адаптивний карантин з метою запобігання поширенню гостої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2 до 31.12.2020 року.

 

На період проведення карантинних заходів

 

2. Селищному та сільським головам, керівникам підприємств, установ  та організацій району, Савранському відділенню поліції Балтського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області, Савранському  районному сектору ГУ ДСНС України в Одеській області, територіальному підрозділу Балтського міжрайонного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській області, Савранському лабораторному відділенню ВП «Любашівський  МРВЛД» ДУ «Одеський  ОЛЦ МОЗ України», КНП «Савранська ЦРЛ», КНП «Савранський РЦ ПМСД» продовжити виконання протиепідемічних та профілактичних заходів з метою стабілізації епідемічної ситуації, пов’язаної із загостренням респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2, забезпечити безумовне виконання вимог законів України, постанов Кабінету Міністрів України, рішень Головного державного санітарного лікаря України, комісій з питань ТЕБ та НС та інших нормативних актів, направлених на боротьбу з коронавірусною інфекцією та забезпеченням протиепідемічного благополуччя населення відповідно до «червоного» рівня (додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для «зеленого», «жовтого» та «померанчевого» рівня) епідемічної небезпеки поширення COVID-19:

 

2.1. ЗАБОРОНИТИ відвідування закладів освіти здобувачами освіти, крім учнів (вихованців) спеціальних шкіл, навчально-реабілітаційних центрів за умови дотримання в них відповідних санітарних і протиепідемічних заходів та здійснення обов'язкового щоденного контролю стану здоров’я учнів (вихованців).           

 

2.2. ЗАБОРОНИТИ приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері культури, крім відвідувачів «автоконцертів».

 

 

3

 

2.3. ЗАБОРОНИТИ приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо).

 

2.4. ЗАБОРОНИТИ приймання відвідувачів у торговельно-розважальних центрах.

 

2.5. ЗАБОРОНИТИ приймання відвідувачів в інших закладах розважальної діяльності.

 

2.6. ЗАБОРОНИТИ приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

 

- торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами, пестицидами та агрохімікатами, насінням і садивним матеріалом;

- провадження банківської та страхової діяльності, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів, діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, технічного обслуговування реєстраторів розрахункових операцій, діяльності з ремонту комп’ютерів, побутових виробів і предметів особистого вжитку, об’єктів поштового зв’язку;

- торговельної діяльності та діяльності з надання послуг громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень.

 

2.7. ЗАБОРОНИТИ відвідування отримувачами соціальних або реабілітаційних послуг установ і закладів, що надають соціальні або реабілітаційні послуги сім’ям, особам, що перебувають у складних життєвих обставинах (тимчасове, денне перебування), крім установ і закладів, які надають соціальні послуги екстрено (кризово), центрів обліку бездомних осіб, мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, соціального патрулювання.

3 00.00  09.11.2020 

3. Савранському відділенню поліції Балтського ВП ГУ НП в Одеській області, Балтському міжрайонному управлінню ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області, селищному та сільським головам забезпечити виконання протиепідемічних обмежувальних заходів, відповідно вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2» (зі змінами), здійснювати контроль за використанням засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, у тому числі виготовлених самостійно.

На період проведення карантинних заходів

 

4. Головному спеціалісту з питань організаційної та інформаційної діяльності апарату районної державної адміністрації, Савранському відділенню поліції Балтського ВП ГУ НП в Одеській області, селищному та сільським головам проводити широке інформування та роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання та виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2» (зі змінами).

На період проведення карантинних заходів

4

 

 

ІІ. Про посилення заходів щодо недопущення отруєнь дикорослими грибами серед населення Савранського району Одеської області.

 

За інформацією головного лікаря  КНП «Савранська ЦРЛ» до відділення невідкладної допомоги 30.11.2020 о 15.00 годин звернулися двоє дорослих і одна дитина 9 років, які вживали дикорослі гриби з скаргою на отруєння. Перебіг захворювання важкий. Дитина у тяжкому стані перевезена з КНП «Савранська ЦРЛ» в Одеську обласну дитячу клінічну лікарню, звідки доправлена в Київ в реанімаційне відділення лікарні «ОХМАДИТ». Дитина перебувала в комі, і , незважаючи на зусилля лікарів, померла 6 листопада.

 

ВИСТУПИЛИ:

 

Паламарчук Наталія Миколаївна - фахівець з соціальної роботи Савранського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді , яка поінформувала, що сім’я померлої дитини перебуває на обліку сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах з кінця вересня 2020 року (переїхали з іншої області). Мати дівчинки не приділяла належної уваги щодо догляду за дітьми. «Швидку допомогу» було викликано через добу після появи перших скарг, лише тоді, коли дитина втратила свідомість.

 

Тарасова Олена Василівна - соціальний педагог опорного навчального закладу «Савранський НВК», яка  повідомила, що до школи діти цієї сім’ї пішли лише 28 вересня 2020 року (1-й та 4-й клас). 

 

На виконання протокольного рішення комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної державної адміністрації від 06.11.2020 №50/3, за результатами доповідей та з урахуванням їх обговорення комісія

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Інформацію взяти до відома.

 

2. Селищному та сільським головам, керівникам підприємств, установ  та організацій району, Савранському відділенню поліції Балтського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області, Савранському  районному сектору ГУ ДСНС України в Одеській області, територіальному підрозділу Балтського міжрайонного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській області, Савранському лабораторному відділенню ВП «Любашівський  МРВЛД» ДУ «Одеський  ОЛЦ МОЗ України», КНП «Савранська ЦРЛ», КНП «Савранський РЦ ПМСД»:

2.1. Посилити контроль за виконанням заходів щодо дотримання основних принципів та вимог до безпечності та якості харчових продуктів, вимог санітарного законодавства.

Постійно

2.2. Вжити заходів щодо недопущення стихійної торгівлі грибами та продуктами їх переробки на відповідних територіях.

Невідкладно

2.3. Через засоби масової інформації забезпечити проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо профілактики отруєння дикорослими грибами.

Невідкладно

 

 

5

 

3. ДП «Савранське лісове господарство» встановити попереджувальні стенди, плакати, оголошення з інформацією про загрозу отруєнь грибами на місцях в'їзду в ліси та лісопосадки.

Невідкладно

4. Балтському міжрайонному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області:

4.1. Посилити контроль за дотриманням торгівлі дикорослими грибами на агропродовольчих ринках району.

Невідкладно

4.2. У разі наявності підстав – результати перевірок направити до правоохоронних органів.

При оформленні матеріалів

 

5. КНП «Савранська ЦРЛ», КНП «Савранський РЦ ПМСД»:

5.1. Своєчасно та в повному обсязі інформувати Савранське лабораторне відділення ВП «Любашівський  МРВЛД» ДУ «Одеський  ОЛЦ МОЗ України» про кожний випадок отруєння грибами та надавати екстрені повідомлення.

Постійно

5.2. Забезпечити надання негайної медичної допомоги при отруєнні грибами, створивши для цього необхідний запас ліків, забезпечити транспортування важко хворих до обласної лікарні. 

Постійно

6. Відділу освіти, молоді та спорту Савранської районної державної адміністрації зобов’язати керівників закладів освіти проводити роз’яснювальну роботу серед учнів щодо запобігання отруєнь дикорослими грибами.

Постійно

 

7. Балтському міжрайонному управлінню Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, КНП «Савранська ЦРЛ», КНП «Савранський РЦ ПМСД», Савранському лабораторному відділенню ВП «Любашівський  МРВЛД» ДУ «Одеський  ОЛЦ МОЗ України»:

7.1. Забезпечити оперативне санітарно-епідеміологічне розслідування випадків отруєння грибами:

Постійно

7.2. Активізувати санітарно-освітню роботу з питань профілактики харчових отруєнь дикорослими грибами, консервованими та маринованими грибами домашнього виготовлення серед населення району.

 

8. Савранському відділенню поліції Балтського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області забезпечити проведення дієвих заходів щодо ліквідації стихійної торгівлі дикорослими грибами.

Постійно

 

Голова райдержадміністрації,

голова комісії ТЕБ та НС РДА                                                            Сергій СТЕПАНЕНКО

 

 

Секретар комісії                                                                                      Олег ОРЛОВ