04.09.2020

Позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Савранської райдержадміністрації

ПРОТОКОЛ №43

позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та

надзвичайних ситуацій Савранської райдержадміністрації

 

31 серпня 2020 року                                                                                                      смт. Саврань

 

Присутні:

Головуючий - голова районної державної адміністрації,  голова комісії ТЕБ та НС райдержадміністрації Степаненко С.В.    

Члени комісії – за окремим списком.

Запрошені: начальник сектору реагування патрульної поліції №2 Савранського відділення поліції, майор поліції Вдовиченко О.О., т.в.о. начальника 34-ї ДПРЧ 4-го ДПРЗ  ГУ ДСНС України в Одеській області, майор служби цивільного захисту Степанов В.М., завідуюча організаційно-методичним кабінетом КНП «Савранський районний центр ПМСД» Сивак-Машевська Н.І., помічник лікаря-епідеміолога Савранського лабораторного відділення Зелененька В.А., головний лікар КНП «Савранська ЦРЛ» Цибулько Т.В.,  директор КЗ «Центр культури, дозвілля і туризму Савранського району» Яновська Л.А., начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Усата С.І.

 

Про продовження карантину та посилення протиепідемічних заходів, спричинених  коронавірусом RS-СоV-2 відповідно до «жовтого» рівня епідемічної небезпеки поширення СОVID-19 на території Савранського району Одеської області

 

ВИСТУПИЛИ:

 

Степаненко Сергій Васильович – голова районної державної адміністрації,  голова комісії ТЕБ та НС райдержадміністрації, який поінформував про те, що продовжується виконання заходів по недопущенню поширення коронавірусної хвороби  СОVID-19 на території району.

 

За інформацією  Савранського районного лабораторного відділення ВП «Любашівський  МРВЛД» ДУ «Одеський  ОЛЦ МОЗ України»  ведеться облік осіб,  прибувших з країн Європи. Станом на 31.08.2020  зареєстровано – 107 осіб. Фахівцями територіального підрозділу в обов’язковому порядку надаються списки до КНП «Савранський районний центр ПМСД». За зазначеними особами  встановлюється медичне спостереження протягом всього періоду самоізоляції. Списки також надаються до Савранського відділення поліції Балтського ВП ГУНП в Одеській області для здійснення контролю за особами, які перебувають на самоізоляції.

2

 

За інформацією КНП «Савранський районний центр ПМСД» (далі - Центр) та КНП «Савранська ЦРЛ» (далі – ЦРЛ) станом на 31.08.2020 мобільною медичною бригадою зібрано біоматеріалу у  хворих  на ГРЗ з  атиповим  перебігом захворювань  на  CОVID – 19:  (ПЛР)  у  393 осіб, з них 221 осіб (Центр) та 172 (ЦРЛ) та  відправлено  в  вірусологічну   лабораторію  м. Одеси.

ЗІЗ мобільна  бригада забезпечена у відповідності до вимог керівних документів МОЗ.  

За результатами досліджень – 20 позитивних (з них 8 одужало, одна вибула в Кіровоградську область для лікування), 24  перебуває в роботі. Трооє хворих знаходяться на лікуванні (2 в м. Подільськ Одеської області та 1 особа в інфекційному відділенню КНП «Савранська ЦРЛ»).

8 осіб з позитивним результатом ПЛР та 29 контактних перебувають під медичним спостереженням. З усіма встановлено телефонний зв’язок та здійснюється спілкування щодо контролю за станом здоров’я черговим лікарем КНП «Савранський РЦПСМД». Чергування здійснюється у відповідності до розробленого та затвердженого графіку чергування.

Кількість  хворих на ГРЗ – 7 (Центр) та 2 (ЦРЛ), пневмонії – 2 (Центр), які знаходяться під спостереженням сімейного лікаря.                                                                                                      

За інформацією територіального підрозділу Балтського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області  в період з 21.08.2020 року по 28.08.2020 року безпосередньо фахівцями територіального підрозділу ДПСС проведено перевірку: 1 територіальний центр соціального обслуговування РДА та 12 суб’єктів  господарювання, в тому числі: 5 об’єктів торгівлі з реалізації продовольчих товарів, 3 – об’єкти торгівлі з реалізації непродовольчих товарів, 2  громадського харчування, 2 (двічі) агропромисловий ринок ТОВ «Південний Буг-ВВ» в смт. Саврань, яким дозволено працювати під час карантину, за умови забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту та інших карантинних заходів. За відповідний період виявлено 4 (чотири)  порушення карантинних обмежень суб’єктами торгівлі та складено 2 (два) протоколи щодо притягнення до адміністративної відповідальності керівників та підприємців.

 

ВИСТУПИЛИ:

 

Усата Світлана Іванівна - начальник відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, яка поінформувала про те, як підготувалися навчальні заклади Савранського району до роботи у 2020-2021 навчальному році в умовах адаптивного карантину.  

 

Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2», від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороб СOVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2», на виконання протокольних рішень Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 27.08.2020 №26 та комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської облдержадміністрації від 28.08.2020 №37, з урахуванням епідемічної ситуації у районі та за результатами обговорення комісія 

 

ВИРІШИЛА:  

 

 

3

 

 

1. Інформацію взяти до відома.

 

2. Продовжити на території Савранського району запровадження карантину та функціонування районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у режимі надзвичайної ситуації до 31 жовтня 2020 року

 

На період проведення карантинних заходів

 

3. Селищному та сільським головам, керівникам підприємств, установ  та організацій району, Савранському відділенню поліції Балтського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області, Савранському  районному сектору ГУ ДСНС України в Одеській області, територіальному підрозділу Балтського міжрайонного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській області, Савранському лабораторному відділенню ВП «Любашівський  МРВЛД» ДУ «Одеський  ОЛЦ МОЗ України», КНП «Савранська ЦРЛ», КНП «Савранський РЦ ПМСД» продовжити виконання протиепідемічних та профілактичних заходів з метою стабілізації епідемічної ситуації, пов’язаної із загостренням респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2, забезпечити безумовне виконання вимог законів України, постанов Кабінету Міністрів України, рішень Головного державного санітарного лікаря України, комісій з питань ТЕБ та НС, та інших нормативних актів, направлених на боротьбу з коронавірусною інфекцією та забезпеченням протиепідемічного благополуччя населення.

 

На період проведення карантинних заходів

 

 

4. Відповідно до «ЖОВТОГО» рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19, додатково про протиепідемічних обмежень на території Савранського району Одеської області:

4.1. ЗАБОРОНЕНО проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більше однієї особи на 5 кв. метрів площі будівлі або території, а також діяльність закладів культури з наповненістю залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому залі.

4.2. ЗАБОРОНЕНО здійснення перевезень пасажирів автомобільним транспортом у кількості більшій, ніж кількість місць для сидіння.

4.3. ЗАБОРОНЕНО відвідування сторонніми особами установ і закладів соціального захисту, в яких тимчасово або постійно проживають/перебувають громадяни похилого віку, особи з інвалідністю.      

4.4. ЗАБОРОНЕНО роботу після 24-ї та до 7-ї години розважальних закладів, а також суб’єктів господарювання з надання послуг громадського харчування з організацією дозвілля або без нього (ресторанів, кафе, барів, закусочних, їдалень, буфетів тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень та замовлень на винос.

4.5. ЗАБОРОНЕНО проведення масових заходів у закладах громадського харчування у кількості більше 20 осіб та більше однієї особи на 10 кв. метрів.

 

На період проведення карантинних заходів

 

 

 

4

 

5. Відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації, селищному та сільським головам забезпечити беззаперечне виконання постанов Головного державного санітарного лікаря України  від 04.08.2020 №47 «Про внесення змін до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів в деяких закладах фізичної культури та спорту на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), від 21.08.2020 №49 «Про затвердження протиепідемічних заходів під час проведення футбольних матчів серед професійних футбольних клубів на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та від 22.08.2020 №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)».

На період проведення карантинних заходів

 

6. Робочій групі у складі представників Савранського відділення поліції Балтського ВП ГУ Національної поліції в Одеській області, Балтського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, Савранського районного сектору ГУ ДСНС України в Одеській області за участю представників органів місцевого самоврядування продовжити проведення посиленого контролю за дотриманням карантинних заходів у закладах громадського харчування (ресторанів, кафе, тощо), торговельно-розважальних центрів, закладів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ТОВ «Південний Буг-ВВ» (агропромисловий ринок) та інших об'єктів з масовим перебуванням людей.

На період проведення карантинних заходів

 

7. Контроль за виконанням рішення залишаю за собою

 

 

 

Голова комісії

ТЕБ та НС райдержадміністрації                                                        Сергій СТЕПАНЕНКО

 

 

 

Секретар комісії                                                                                      Олег ОРЛОВ