31.07.2020

Позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Савранської райдержадміністрації

ПРОТОКОЛ №38

позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та

надзвичайних ситуацій Савранської райдержадміністрації

 

       31 липня 2020 року                                                                                               смт. Саврань

 

Присутні:

Головуючий - голова районної державної адміністрації,  голова комісії ТЕБ та НС райдержадміністрації Степаненко С.В.    

Члени комісії – за окремим списком.

Запрошені: т.в.о. заступника начальника Савранського ВП лейтенант поліції Малакі Р.В., т.в.о. начальника Савранського РС ГУ ДСНС України в Одеській області майор служби цивільного захисту Кльован А.О., сімейний лікар КНП «Савранський районний центр ПМСД» Шабуніна С.І., завідувач  Савранського лабораторного відділення Сабадаш В.Г., лікар-педіатр КНП «Савранська ЦРЛ» Мудрий М.О., представник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Балтського міжрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби в Одеській області Гребенюк О.М., голова Савранської районної ради Чумак Л.О., в.о. начальника  відділу освіти, молоді та спорту Савранської райдержадміністрації Дубчак Л.С., радник голови райдержадміністрації Гребенюк В.І.

 

І. Щодо продовження здійснення контролю за виконанням карантинних заходів на території району

 

ВИСТУПИЛИ:

 

Майсос Микола Миколайович - головний спеціаліст з питань цивільного захисту та оборонної роботи райдержадміністрації, секретар комісії ТЕБ та НС РДА, який поінформував про те, що на минулому тижні продовжувалося виконання заходів по недопущенню поширення коронавірусної хвороби  СОVID-19 на території району.

За інформацією  Савранського районного лабораторного відділення ВП «Любашівський  МРВЛД» ДУ «Одеський  ОЛЦ МОЗ України»  (далі - РЛВ) ведеться облік осіб прибувших з країн Європи, в яких реєструвалися захворювання на коронавірус, які повинні знаходитися на карантині (самоізоляції) протягом -14 діб. Станом на 31.07.2020 р. зареєстровано – 103 особи. Фахівцями територіального підрозділу в обов’язковому порядку надаються списки до КНП «Савранський районний центр ПМСД», в подальшому за зазначеними особами  встановлюється медичне спостереження протягом всього періоду самоізоляції. Такі ж списки також надаються до Савранського відділення поліції Балтського ВП ГУНП в Одеській області для здійснення контролю за дотриманням правил поводження під час перебування в самоізоляції.

 

 

2

За інформацією КНП «Савранський районний центр ПМСД» (надалі - Центр) станом на 31.07.2020 року кількість  осіб, які  прибули із-за  кордону  і знаходяться  на  самоізоляції    впродовж 14  днів  по  Савранському   району – 3 особи.

Станом на 31.07.2020  мобільною медичною бригадою здійснено  40 виїздів  для   забору   біоматеріалу  у  хворих  на ГРЗ  з  атиповим  перебігом захворювань  на  CОVID – 19 (ПЛР) у 225 осіб  та  відправлено  в  вірусологічну   лабораторію  м. Одеси. ЗІЗ мобільна  бригада забезпечена у відповідності до вимог керівних документів МОЗ. За результатами досліджень:  164 – негативні, 2 (Центр) – позитивні; 59 – перебуває в роботі.

Всі особи, а саме: 1 (одна) з позитивним результатом ПЛР (за місцем проживання с. Осички, за місцем роботи  КНП «Савранський РЦПМСД»), 16 (шістнадцять)  контактних осіб, які контактували із зазначеною особою, в тому числі  за місцем роботи - 14 медпрацівників (смт. Саврань); за місцем проживання рідні та близькі: 2 -  чоловік (с. Осички,) та  мати (с. Дубинове), всього 17 (сімнадцять), перебувають під медицинським спостереженням. З усіма встановлено телефонний зв’язок та здійснюється спілкування щодо контролю за станом здоров’я черговим лікарем КНП «Савранський РЦПСМД». Чергування здійснюється у відповідності до розробленого та затвердженого графіку чергування.

Кількість  хворих на ГРЗ –11 (Центр), пневмонії – 1 (Центр), які госпіталізовані до КНП «Савранська ЦРЛ».

За інформацією Савранського ВП Балтського ВП ГУ НП в Одеській області співробітниками сектору превенції Савранського ВП здійснювався контроль за місцем мешкання громадян, які прибули із-за кордону: 3 особи (3- Польща).

Перевірка громадян здійснювалася співробітниками груп швидкого реагування, які зареєстровані в мобільному додатку «Дій вдома», при перевірці  порушень не виявлено.Всі громадяни  перебували в самоізоляції за місцем свого мешкання. В ході перевірки почували себе добре, їх попереджено про суворе дотримання карантинних норм та правил.                                                                                          

За звітний період порушень карантинних обмежень не виявлено.

За інформацією територіального підрозділу Балтського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області  за період з 24.07.2020 року по 30.07.2020 року  безпосередньо фахівцями територіального підрозділу ДПСС проведено перевірку 50 суб’єктів  господарювання, в тому числі: 25 об’єктів торгівлі з реалізації продовольчих товарів,  20 – об’єктів торгівлі з реалізації непродовольчих товарів, 1 (один) заклад громадського харчування, 1 (одна) перукарня, 1 (один) спортивний заклад, підпорядкований відділу освіти, молоді та спорту РДА  (Дитячо-юнацька спортивна  школа) та  2 (двічі) агропромисловий ринок ТОВ «Південний Буг-ВВ» в смт. Саврань, яким дозволено працювати під час карантину, а саме щодо дотримання умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту, а також дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів; торговельної діяльності та діяльності з надання послуг із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

За звітний період виявлено 4 (чотири) порушення карантинних обмежень суб’єктами торгівлі та громадського харчування і відповідно складено 4 (чотири) протоколи щодо притягнення до адміністративної відповідальності керівників та підприємців.

 

Відповідно до статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», постанов Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2», від 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СOVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2 та етапів послаблення протиепідемічних заходів», на виконання протокольного рішення позачергового засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій облдержадміністрації по питанню продовження здійснення контролю за виконанням карантинних заходів від 26.07.2020 №31, врахувавши вимоги протокольного рішення селекторних нарад, проведенних облдержадмі-

 

3

 

ністрацією по питанню щодо організації карантинних заходів на території Одеської області (29.07.2020) та щодо порядку дій нових карантинних норм з 1 серпня 2020 року (31.07.2020),  з метою запобігання поширенню на території району гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SАRS-СоV-2, з урахуванням епідемічної ситуації у районі та за результатами обговорення комісія 

 

ВИРІШИЛА:  

 

1. Інформацію взяти до відома.

 

2. КНП «Савранський районний центр ПМСД»,  КНП «Савранська ЦРЛ»:

2.1. Прийом громадян для проведення медичного огляду тимчасово припинити поліклінічним  та лабораторним відділеннями КНП «Савранський районний центр ПМСД».

Негайно

2.2. Провести інвентаризацію засобів індивідуального захисту, придбаних для забезпечення медичних працівників, задіяних до роботи у складі мобільної медичної бригади, про що поінформувати голову КТЕБ та НС райдержадміністрації.

До 03.08.2020

2.3. Провести розрахунки, підготувати заявку щодо потреби засобів індивідуального захисту  для забезпечення медичних працівників, задіяних до роботи у складі мобільної медичної бригади для подальшого виконання завдань за призначенням  та надати її голові КТЕБ та НС райдержадміністрації.

До 10.08.2020

 

3. Селищному та сільським головам, керівникам підприємств, установ  та організацій району, Савранському відділенню поліції Балтського відділу поліції ГУ Національної поліції в Одеській області, Савранському  районному сектору ГУ ДСНС України в Одеській області, територіальному підрозділу Балтського міжрайонного управління Головного управління  Держпродспоживслужби в Одеській області, Савранському лабораторному відділенню ВП «Любашівський  МРВЛД» ДУ «Одеський  ОЛЦ МОЗ України», КНП «Савранська ЦРЛ», КНП «Савранський РЦ ПМСД» продовжити виконання протиепідемічних та профілактичних заходів з метою стабілізації епідемічної ситуації, пов’язаної із загостренням респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом  SARS-CoV-2, забезпечити безумовне виконання вимог законів України, постанов Кабінету Міністрів України, рішень Головного державного санітарного лікаря України, комісій з питань ТЕБ та НС, та інших нормативних актів, направлених на боротьбу з коронавірусною інфекцією та забезпеченням протиепідемічного благополуччя населення.

На період проведення карантинних заходів

 

4. Робочій групі у складі представників Савранського відділення поліції Балтського ВП ГУ Національної поліції в Одеській області, Балтського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області, Савранського районного сектору ГУ ДСНС України в Одеській області за участю представників органів місцевого самоврядування продовжити проведення посиленого контролю за дотриманням карантинних заходів у закладах громадського харчування (ресторанів, кафе, тощо), торговельно-розважальних центрів, закладів торгівлі продовольчими та непродовольчими товарами, ТОВ «Південний Буг-ВВ» (агропромисловий ринок) та інших об'єктів з масовим перебуванням людей (із залученням засобів масової інформації та проведенням обов’язкової відеофіксації).

На період проведення карантинних заходів

 

 

4

 

5. Фінансовому управлінню райдержадміністрації розглянути питання щодо виділення додаткових коштів для придбання засобів індивідуального захисту  медичним працівникам, які будуть  задіяні в роботі мобільної медичної бригади по виконанню завдань щодо недопущення поширення респіраторної хвороби COVID-19  на території району відповідно до наданої заявки.

Невідкладно

 

6. Селищному та сільським головам  вжити заходів щодо інформування населення, суб’єктів господарювання усіх форм власності, працівників окремих професій, виробництв та організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення, визначених переліком професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 травня 2001 р. №559 і в яких є потреба в проходженні медичного огляду щодо тимчасового призупинення лікувальним закладом району КНП «Савранська ЦРЛ» (поліклінічне, лабораторне відділення) прийому громадян.

            До 10.08.2020

 

7. Контроль за виконанням  рішення залишаю за собою.

 

 

 

Голова комісії

ТЕБ та НС райдержадміністрації                                                        Сергій СТЕПАНЕНКО

 

 

Секретар комісії                                                                                      Микола МАЙСОС