08.02.2019

З початку 2019 року на освітній платформі BeSmart/Будь розумним зареєструвалися вже понад 36 тисяч користувачів. На ресурсі розміщено безкоштовні онлайн-уроки і лекції, які допомагають підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання. Про це заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов під час прямого ефіру на телеканалі «Репортер».

«Це також один із аспектів надання рівних освітніх можливостей. Аби незалежно від місця проживання, в Одесі чи будь-якому селі, діти мали змогу отримувати якісні знання. Саме на це свого часу ми спрямували програму BeSmart. Минулого року реєстрацію пройшли близько 65 тисяч учнів зі всієї країни. А зараз лише з початку року 36 тисяч випускників вже готуються до складання ЗНО за допомогою нашої платформи. І це дуже класно», — повідомив Максим Степанов.

Зазначимо, онлайн-платформа BeSmart, яку впроваджено за ініціативи очільника Одеської області, доступна на всій території України. Комплексом навчальних матеріалів активно користуються, у тому числі, випускники з тимчасово окупованих територій і сільської місцевості.

Також під час прямого ефіру Максим Степанов розповів про ще один інноваційний освітній проект — «Вчитель+».

«Ми пішли далі і розробили дистанційну програму «Вчитель +», яка зараз працює на базі Рішельєвського ліцею. Ми говоримо про предмети, для викладання яких найбільше не вистачає вчителів у сільській місцевості. Це, приміром, фізика, інформатика та біологія. Тобто є висококласний вчитель в Одесі, який проводить урок для дітей у класах дистанційної освіти, які ми обладнали протягом 2018 року. Діти слухають тему і отримують знання на сучасному рівні. Такої можливості раніше не було», — пояснив голова Одеської ОДА.

Для реалізації проекту «Вчитель+» до мережі швидкісного Інтернету були підключені всі заклади освіти області, сто шкіл області забезпечено сучасним комп’ютерним обладнання, а також 51 освітній заклад отримав сучасні природничо-математичні кабінети.

Нагадаємо, реєстрація на основну сесію зовнішнього незалежного оцінювання триватиме з 5 лютого до 25 березня. Очікується, що документи подадуть близько 17 тисяч учасників з Одеського регіону. Серед них — випускники шкіл, учні закладів професійно-технічної та вищої освіти.