29.12.2020

Недопущення поширення випадків захворювань в Савранському районі

 

Інформація щодо заходів з недопущення поширення випадків захворювань спричинених короновірусом та організацію надання медичної допомоги хворим з підозрою на інфікування та підтвердженою короновірусною хворобою в
Савранському районі
Заходи щодо недопущення поширення випадків захворювання та організація надання медичної допомоги хворим з підозрою на короновірусну хворобу на території Савранського району проводяться відповідно до Основ Законодавства України про охорону здоров’я, Кодексу Цивільного захисту України, постанов Кабінету Міністрів України, розпоряджень керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня, пов’язаної із поширенням короновірусної хвороби Covid-19, наказів Департаменту охорони здоров’я Одеської ОДА.
Діяльність закладів охорони здоров’я району в умовах карантину базується на обов’язковому дотримані вимог інфекційного контролю, відповідно до затверджених алгоритмів маршрутизації пацієнтів з гострою респіраторною хворобою Covid-19, спричиненою короновірусом SAR-Cov-2, з забезпеченням виконання Стандартів медичної допомоги щодо короновірусної інфекції.
Основною метою діяльності закладу охорони здоров’я в умовах карантину є захист медичних працівників. Для даних цілей КНП «Савранським районним центром первинної медико-санітарно допомоги» проводиться певна робота для забезпечення медичних працівників засобами індивідуального захисту та дезинфікуючими засобами.
Для придбання ЗІЗ залучались кошти з різних джерел, це кошти місцевого бюджету і НСЗУ та благодійна допомога. Всього на протязі 2020 р. отримано ЗІЗ на суму 554 тис. 444 грн.
На території Савранського району функціонують дві мобільні бригади, що створені для реагування на гостру респіраторну хворобу, спричинену короновірусом. З травня 2020 р. Савранським РЦ ПМСД підписаний договір з НСЗУ на пакет даних послуг. За період роботи мобільної бригади надійшло коштів в сумі 191 тис. грн., з них витрачено на заробітну плату команді мобільної бригади з нарахуваннями 42619 грн., решта коштів спрямована на забезпечення логістики зразків біологічного матеріалу до вірусологічної лабораторії та придбання ЗІЗ, засобів дезінфекції та розхідних матеріалів.
Станом на 29.12.2020 р. протестовано 1154 чол. з них 514 позитивних, в т.ч. 114 хворих з важким та середнім перебігом у яких діагностовано вірусну пневмонію. До опорної лікарні госпіталізовано всього по району 52 хворих, що становить - 10 % від загальної кількості хворих, летальних випадків – 5, що становить – 1 %.
Медичні працівники на даний час працюють в умовах підвищеного інфекційного ризику, щоденно тісно контактують з хворими на короновірусну хворобу. На жаль є випадки захворювання серед медичного персоналу. Тому необхідно в подальшому знаходити фінансову можливість для забезпечення ЗІЗ та дезінфікуючими засобами. А також доцільно запровадити страхування медичного персоналу на випадок інфікування на робочому місці.
0
Охоплено людей
0
Engagements
 
Подобається
 
 
Коментувати
 
Поширити