11.09.2018

«Міжнародний день чистих берегів»(International Clean Beach day)

15 вересня 2018 року відбудеться масштабна екологічна акція «Міжнародний день чистих берегів»(International Clean Beach day). Акція проводиться за підтримки Європейського союзу та інших міжнародних організацій кожен рік у 3-ті вихідні вересня, і проходить по всьому світу. Зокрема, цього дня проводяться акції на узбережжях річок, морів та океанів, з метою попередження забруднення побутовими відходами водних ресурсів. Захід започатковано у 1986 році і з кожним роком він набуває все більшої популярності.
Наразі проблема засмічення побутовим сміттям для річок, морів та океанів набрала глобальних масштабів. Велика тихоокеанська сміттєва пляма сягає розмірів, які дорівнюють чотирьом площам України. Є нагальна необхідність зупинити перенос сміття водними шляхами. З цією метою більшість країн світу долучається до заходу з прибирання узбереж-Міжнародного дня чистих берегів.
Враховуючи зазначене, прошу всіх небайдужих до проблем довкілля та використання водних ресурсів долучитися та провести заходи по прибиранню прибережних захисних смуг уздовж річок та навколо водойм з проведення відповідної роз’яснювальної роботи про дбайливе ставлення до водних ресурсів.