11.05.2019

Матч пам’яті видатних одеських футболістів

2 червня в Одесі відбудеться незвичайний матч. Особливий матч. На зелений газон стадіону «Чорноморець», який наші одеські старожили як і раніше називають стадіоном ЧМП, вийдуть прославлені гравці – ветерани одеського та українського футболу.

Вийдуть, щоб вшанувати пам'ять друзів і партнерів, які пішли із життя – зірок одеського футболу. Тих, хто виріс на запорошених майданчиках Молдаванки і Пересипу, ганяв м'яча на Фонтані і Бугаївці, грав на Черемушках і Таїрова, «шпилив» на Поскоті та Слобідці. Тих, хто приїхав до Південної Пальміри з Ізмаїла і Чорноморська, Роздільної  та Татарбунар, з різних міст і областей країни.

Ми не напишемо жодного прізвища – наш одеський футбол завжди був багатий на таланти, багато з яких вже, на жаль, не з нами, і ми не хочемо когось забути. Хочеться згадати кожного, хто радував уболівальників рідного міста. Хто вигравав союзну «бронзу» в 74-му і трохи не дістав до медалей в 84-му, завойовував «срібло» чемпіонату України і брав Кубок країни, «тріпав нерви» «Реалу» і «Лаціо» і перемагав «Вердер». Хто без промаху бив пенальті і переписував клубні рекорди по забитим голам, кількістю проведених матчів і «сухих» хвилин. Хто грав не тільки у Вищій або Прем'єр-лізі, а й перемагав в класі «Б» і брав участь в знаменитих одеських дербі між «Чорноморцем» та СКА.

І, звичайно, в цей день ми обов'язково згадаємо всіх представників одеського тренерського цеху, одному з яких, неймовірно привабливій і талановитій людині, належить фраза, що стала найкращим компліментом нашому місту: «Життя дається один раз, і прожити його потрібно біля моря».

Ми назвемо прізвища тих, хто візьме участь в цій дійсно знаковій для одеського футболу грі, і знавці зрозуміють і оцінять, яка гра нас чекає/

Ви знаєте кожного з них, і, напевно, це буде одна з небагатьох можливостей побачити всіх цих, без перебільшення, легендарних гравців разом на футбольному полі.

Серед них володарі «Золотого м'яча» і чемпіони Олімпійських ігор, віце-чемпіони Європи та переможці чемпіонатів європейських країн, заслужені майстри спорту та учасники чемпіонатів світу, володарі Єврокубків і кумири мільйонів уболівальників.

Леонід Буряк і Олег Блохін, Олексій Михайличенко та Володимир Безсонов, Андрій Воронін та Ігор Бєланов, Юрій Роменський і Ігор Шуховцев, Іван Яремчук і Василь Рац, Юрій Калитвинцев і Олександр Заваров, Геннадій Литовченко та Сергій Шматоваленко, Павло Яковенко і Олег Кузнєцов, Анатолій Дем'яненко та Олег Протасов, Ігор Добровольський, Василь Іщак і Анатолій Дорошенко та Юрій Никифоров, Володимир Мунтян та Валерій Поркуян і ще багато відомих і шановних футболістів!

Це буде дійсно унікальний матч, і приємно, що є люди, які готові витрачати час, сили і кошти на те, щоб зберегти пам'ять. Пам'ять про справжніх майстрів, які дарували своєю грою радість, задоволення і незабутні емоції мільйонам уболівальників.

А тому приходьте обов'язково – чекаємо вас на стадіоні «Чорноморець» 2 червня о 16.00.