12.04.2019

«Енергоефективність має стати нашим стилем життя»

«Енергоефективність має стати нашим стилем життя», - головний меседж зустрічі у рамках урядової платформи #єдинийголос. Досвідом і напрацюваннями у сфері енергоефективності та комунікацій даної реформи поділилися фахівці Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ).

Зокрема, заступник директора проекту «Реформи у сфері енергоефективності в Україні» GIZ Ima Khrenova-Shymkinaрозповіла про співпрацю з енергоефективності з громадянами, урядовими структурами, підприємствами, зробивши акцент на ефективних комунікаціях. Вона наголосила, що робота відповідно проводиться на різних рівнях: національному, муніципальному та приватному.

У свою чергу Наталя Власюк, спеціаліст з комунікацій сектору енергоефективності GIZ, додала, що для кожного сектору розроблено ключове повідомлення: «Від енергоефективності до енергонезалежності» - для національного рівня, «Знання важливіші за гроші» - для муніципального рівня, а також «Єдине на, що ви можете впливати - це енергоефективність» - для приватного сектору.

Окремо про співпрацю з бізнесом розповіла Наталія Усенко, радник проекту «Консультування підприємств щодо енергоефективності» GIZ. Вона переконана, що потрібно «розмовляти» з підприємницьким середовищем, дізнаватися, що їх цікавить. І головне давати відповіді на їх запитання. Вона наголосила, що комунікуючи негативні меседжі, потрібно одразу пропонувати технічні рішення проблем та шляхи покращення ситуації.