07.02.2019

Відповідно до постанови Верховної Ради України   від 26 листопада  2018 року №2631-VIII призначено чергові вибори Президента України на неділю,  31 березня 2019 року. 

Згідно постанови Центральної виборчої комісії №253 від 27 грудня 2018 року  з            31 грудня 2018 року оголошено початок виборчого процесу.

Не пізніше, як за п’ять  днів до дня голосування всім виборцям району, які є зареєстровані, принесуть іменне запрошення на вибори. У цьому запрошенні повідомляється  про включення особи  до попереднього списку виборців відповідної виборчої дільниці, адресу дільничної виборчої комісію, її номер телефону і розпорядок роботи, а також про час і місце голосування. Виборцям, щодо яких у списку виборців є відмітка про постійну нездатність пересуватися самостійно (НСП), одночасно повідомляється, що їм буде надана можливість проголосувати за місцем перебування (вдома).

Якщо громадянин отримав запрошення і прізвище, ім'я, по батькові вказані правильно, значить все добре. А якщо когось не запросили, це привід прийти самому і вияснити причину.

Разом з тим, з 23 березня 2019 року на виборчих дільницях будуть знаходитись попередні списки виборців, з якими громадяни мають право ознайомитися і перевірити правильність внесених до них відомостей. Виборці, можуть звернутися до дільничної виборчої комісії або безпосередньо до відділу ведення Державного реєстру виборців  до 25 березня 2019 року із заявою про уточнення попереднього списку виборців, а також про включення або виключення зі списку себе або інших осіб.  Заяви подані пізніше не розглядатимуться.

Уточнити свої персональні дані можна  з понеділка по п’ятницю , з  8.00 до             16.00 год., звернувшись до відділу  ведення Державного реєстру виборців апарату районної державної адміністрації .  При собі необхідно обов’язково мати паспорт громадянина України, а у разі зміни прізвища — ще й документ, що підтверджує ці зміни.

  Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон чи іншими подіями виборець не може проголосувати на загальнодержавних виборах за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування. 

Законодавство забезпечує можливість тимчасово змінити місце голосування не пізніше як за п’ять днів до виборів, не змінюючи виборчу адресу.

Для цього необхідно особисто звернутися у відділ ведення Державного реєстру виборців в місці свого тимчасового перебування з відповідною заявою і отримати посвідчення про тимчасову зміну місця голосування.

До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. 

У разі, якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються органу ведення Реєстру для перевірки вірності цих копій.

До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності або оренди на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати, та інші. Перелік таких документів не є вичерпним.

Для виборців, виборча адреса (зареєстроване місце проживання) яких знаходиться на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначено Президентом України у порядку, передбаченому Законом України "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях", можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування. Все це можливо тільки до 25 березня 2019 року.

Щоб не залишитися осторонь від виборів, і щоб Ваше ім'я було вписане  у  списки виборців потрібно зовсім небагато — перевірити себе і своїх близьких у цих списках. А це можливо  зробити вже сьогодні.  Чекаємо Вас у відділі ведення Державного реєстру виборців апарату Савранської районної державної адміністрації за адресою: смт Саврань, вул.Соборна, 9, 2-й поверх (праве крило) каб. №1, телефони: 3-31-42, 3-12-86

Протягом березня 2019 року відділ ведення Державного реєстру виборців працюватиме щоденно,  без вихідних (окрім 8 березня).

 

Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату

районної державної адміністрації