23.10.2019

Нагальне питання цієї осені –спалювання листя власникамидомогосподарств приватногосектору
Саме зараз це питання набуло масштабуекологічної проблеми. Сезонні «палії» розводятьвогнища з опалого листя прямо перед будинками,на вулицях, в житловихкварталах. Мешканці населених пунктів неможуть відчинити вікна помешкань. Дорослі тадіти змушені дихати цим димом. Крім того, димна довго зависає в повітрі, внаслідок чогопогіршується видимість на дорогах, що можепризводити до ДТП. А найгірше те, щоспалювання опалого листя несе чималу шкодуздоров’ю людини та природі.
Нагадаємо про головне!
- спалювання листя, трави, гілля, будь-якого сміттязаборонено законодавством;
- спалювання рослинних залишків, сміття шкодитьздоров’ю людей та довкіллю, створює небезпеку дляжиттєдіяльності;
- зазначені протиправні дії згідно чинногозаконодавства України тягнуть за собоюадміністративну відповідальність, накладання тастягнення з порушників штрафів у розмірі від 340 грн.до 1700 грн.
Чим шкідливе спалювання опалоголистя і сухої трави?
При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітрявивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складувходять пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали і низкаканцерогенних сполук. В тліючому без доступу кисню листівиділяється бенз(а)пірен, що здатен викликати у людиниракові захворювання. Окрім того, з димом у повітрявивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людиниречовин.
На присадибних ділянках рослини нерідко окропляютьпестицидами, які також вивільняються у повітря при згоряннілистя чи трави. Найбільше пестицидів містить бадиллякартоплі, яке ми так рясно окропляємо від колорадськогожука.
Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правилогорить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилюєзабруднення атмосфери.
Окрім безпосередньої впливу на здоров’ю людини,спалювання листя і сухої трави призводить до таких загроз:
Якщо ви бачите, як несвідомі громадянипалять листя...
Важко знайти людину, якій би подобалось дихати димом від тліючоголистя чи палаючого степу. Багато хто хотів би, щоб ці порушенняприпинились, але як досягти цього не знає.
Починаючи боротьбу із паліями у своєму населеному пункті, виповинні пам’ятати, що закон у будь-якому випадку на вашій стороні.Викладені вище факти є непереборним доказом того, що спалюваннярослинних решток несе численні загрози здоров’ю людини.
Статті 16 і 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря»забороняють спалювання листя. Відповідальність за порушення цієїнорми передбачена ч. 1 ст. 77 та ст. 152 Адміністративного кодексуУкраїни.
Керуючись ст. 50 Конституції України, яка гарантує кожному безпечнедля життя і здоров’я довкілля, кожен з нас має законне правоборотися із паліями. Для цього вам необхідно зателефонуватичерговому міського відділу поліції за тел. 102 .
Дякуємо за увагу!