02.04.2010

Районним архівом продовжується формування колекції «Голодомор 1932-1933 років в Савранському районі» .

Надійшли фотографії пам’ятного знаку , встановленого в 2009 році в  с. Концеба біля православного храму на вшанування пам’яті жителів с. Концеба,  загиблих під час голодомору .  Пам’ятник споруджено за ініціативою голови села Концеба  Ожинського Олександра Володимировича та настоятеля Святоуспенської церкви отця В’ячеслава за кошти громади села.  Пам’ятник встановлений біля православного храму.

      Спорудження пам’ятника стало підсумком пошуково-дослідницької роботи проведеної  учнями Концебівської загальноосвітньої школи 1-111 ст. , громадою села  з вивчення історії Голодомору 1932-1933 років в своєму рідному с. Концеба.    Протягом 2007-2009 рр. в с. Концеба опитано 212 жителів до 1931 р.н., записано 45 свідчень. За спогадами свідків  складений список жертв на 170 осіб.

        Ще в 80-х роках минулого століття на двох кладовищах села виявлені місця масових поховань жертв голодомору , на яких встановлені хрести.

 

    В 2006 р. на кладовищі першої частини села  ініціативною групою місцевих жителів на чолі з В.Т. Потьомкою, за кошти              сільської громади та районного осередку СПУ, встановлений пам’ятник жертвам Голодомору .                                                                                         В січні  2010 року районною державною адміністрацією підготовлені документи  по даному пам’ятнику  для занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток  України, пов’язаних з голодоморами .