10.01.2011

«Про соціальний захист ветеранів війни в Савранському районі»

Звіт

про роботу управління праці та соціального захисту населення

райдержадміністрації за 2010 рік.

 

            Управлінням праці та соціального захисту населення районної державної адміністрації за 2010 рік проведена наступна робота.

Протягом звітного періоду відділом грошових виплат та компенсацій надано

730 консультацій, прийнято 3331 заяву для призначення державних соціальних допомог, 239 заяв для подальшого призначення та припинення соціальних допомог, видано

553 довідки про перебування на обліку, зареєстровано 351 заяву на переведення соціальних допомог на відділення банку.

  Нараховано та виплачено соціальних допомог за 2010 рік на суму 13506 тис.грн.

  Нарахована та виплачена допомога прийомним сім’ ям в сумі 234,7 тис. грн.

  Виплачена одноразова допомога «Матерям-героїням» 52 особам на суму 418570 грн.

  Також виплачена матеріальна допомога багатодітним матерям 7 особам в сумі

14000 грн.

 Нарахована та виплачена субсидія населенню 977 сім’ям на суму 351,8 тис. грн.

  Виплачено допомогу 4 сім´ям, в яких виховуються діти з розумовою відсталістю в розмірі 2000 грн на кожну окрему сім´ю на загальну суму 8000 грн. Направлено 27 дітей-інвалідів на проходження реабілітації до центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів райдержадміністрації для надання соціальних, фізичних та педагогічних послуг.

  Виплачена допомога за надання соціальних послуг по догляду за пристарілими в сумі 119448 грн.

            Надана допомога 1особі яка проживає разом з інвалідом внаслідок психічного
  розладу в сумі 1008 грн.

 Видано 18 посвідчень законним представникам дітей-інвалідів.

Відділом бухгалтерського обліку виплачено компенсації особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС:

-        на харчування (дітям) – 2986 грн;

-       на харчування (дорослим) – 73261грн;

-       на медичне обслуговування – 8931 грн;

-        на оздоровчі – 2975 грн.

             Відділом персоніфікованого обліку пільгових категорій населення за 2010 рік відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни гарантії їх соціального захисту» пільговій категорії населення проведені наступні виплати.

За рахунок коштів Фонду інвалідів через управління надано допомогу інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам в кількості 35 чоловік в сумі 8700 грн.

Також надано адресну допомогу 4 сім’ям загиблих військових, які приймали участь в бойових діях в Республіці Афганістан в сумі 16000 грн.

  Виплачена компенсація на поховання учасників бойових дій 12 особам на

суму 15511 грн.

 Проведений безкоштовний ремонт житлових приміщень інвалідам Великої Вітчизняної війни – 2 особам на суму 49999 грн.

Встановлено шість телефонів ветеранам війни.

Також профінансовано організаціям за послуги надані пільговому контингенту:

 - по ВУЖКГ - 262,6 тис. грн;

 - по зв’язку - 73,2 тис. грн;

 - за проїзд - 92,3 тис. грн.

            На виконання районної програми соціального захисту та медичного забезпечення ветеранів війни в Савранському районі на період до 2010 року, за рахунок районного бюджету здійснено пільгове забезпечення ліками за рецептами лікарів 164 ветеранів війни на суму 10000 грн. (інвалідів війни – 98 осіб, учасників бойових дій – 34 особи, учасників війни – 28 осіб, вдовів загиблих – 4 осіб).

             Постійно проводиться робота по вивченню потреб та обстеженню матеріально-побутових умов проживання одиноких ветеранів війни, сімей загиблих, жертв нацистських переслідувань для надання їм соціально-побутової допомоги.

Так, за звітний період районною координаційною радою з питань малозахищених верств населення райдержадміністрації надано матеріальну допомогу 170 особам на загальну суму 43500 грн., в тому числі 12 ветеранам на суму 1750 грн.

Також постійно проводилась інформаційно-роз’яснювальна робота серед ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань щодо їх пенсійного і соціального захисту.

На виконання районної соціальної цільової програми «Милосердя в дії» на 2010-2011 роки з метою матеріальної підтримки осіб, які досягли 90-річного віку надано довічну стипендію 9 особам в сумі 8600 грн, інвалідам війни та учасникам бойових дій, а також 2 особам 100- річного віку в сумі 800 грн.

            Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7.04.2010 р. № 269 “Про розміри разової грошової допомоги, що виплачується у 2010 році відповідно до Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та “Про жертви нацистських переслідувань” до 5 травня 2010 року по району виплачена одноразова допомога 1292 ветеранам на загальну суму 310330 грн.

       Нарахована та виплачена компенсація на вугілля та газ ветеранам війни,

учасникам бойових дій та вдовам 1331 особі на суму 603512 грн, постраждалим на ЧАЕС 28 особам на суму 9408 грн. в повному обсязі.

 Також нарахована та виплачена компенсація на вугілля та газ багатодітним матерям в сумі 58000 грн. та педагогічним та медичним працівникам 59880 грн.

 Виплачено компенсацію на бензин та транспортне обслуговування 42 інвалідам на суму 8300 грн. Виплачена компенсація на санаторно-курортне лікування 38 інвалідам війни в сумі 10450 грн. Забезпечено технічними засобами реабілітації: інвалідними візками – 14 чол.; інвалідними паличками – 10 чол.; милицями – 17 чол.; ходунками – 3 чол.; годинником – 2 чол.

Видано 34 направлення на ортопедичне взуття.

 В Савранському районі створені умови для осіб з обмеженими фізичними можливостями, установи та організації соціально- культурної сфери обладнані пандусами та доступні особам з вадами руху.

 Профінансовані заходи районної соціальної цільової програми «Милосердя в дії» на 2010-2011 роки пов’язані з відзначенням святкових дат та пам'ятних подій, на вшанування учасників бойових дій на території інших держав в сумі 1000 грн., на надання продуктових пакетів ветеранам війни та здійснення організаційних заходів в районі пов’язаних з святкуванням Дня Перемоги в сумі 6000 грн. та на відзначення Дня ветерана та 20-ї річниці Міжнародного дня людей похилого віку в сумі 2000 грн.

Також по даній програмі до Міжнародного дня інвалідів забезпечено використання коштів в сумі 1000 грн. на надання продуктових пакетів 23 дітям-інвалідам віком до

6 років, які проживають на території району.

 За результатами оперативного моніторингу створення нових робочих місць за звітний період по всіх видах економічної діяльності створено нових робочих місць – 442, при річному завданні 260 робочих місць, що складає 170%, від річного завдання з них: для найманих працівників у юридичних осіб – 78, для найманих працівників у фізичних осіб підприємців – 274, для фізичних осіб підприємців – 90.

Ліквідовано робочих місць – 309.

 Робочою групою з легалізації заробітної плати, зайнятості населення, суб’єктів підприємницької діяльності – фізичних осіб, які використовують найману працю, щомісячно проводились перевірки згідно графіка перевірок, затвердженого головою районної державної адміністрації.

 З початку року здійснено 269 перевірок.

 За результатами перевірок легалізовано 60 робочих місць та заробітної плати відповідно 55,3 тис. грн., виявлено 85 порушень законодавства про працю.

 Економічно-активні підприємства, установи та організації району заборгованості із заробітної плати не мають.

Згідно даних відділу статистики у Савранському районі на 1січня 2010 року заборгованість із заробітної плати серед економічно-неактивних підприємств, які в судовому порядку визнані банкрутами по ТОВ «Світанок» зменшилась на 15 тис.грн.

і складає 44,5 тис.грн. по 96 особових рахунках.

Зареєстровано 22 колективних договори. Всього зареєстровано

 99 колективних договорів, що становить 99,6 % охоплення середньооблікової чисельності штатних працівників району.

Надано 10 консультацій з питань дотримання законодавства України про оплату праці.

 Головним спеціалістом з питань охорони праці та атестації робочих місць протягом року здійснено 78 перевірок по підприємствам, установам та організаціям району по дотриманню законодавства в сфері охорони праці. Видано 11 приписів по усуненню виявлених недоліків.

  Головним спеціалістом по контролю за призначенням та виплатою пенсій та взаємодії з соціальними фондами, громадськими організаціями та засобами масової інформації проведено перевірку 528 особових рахунків відділення Пенсійного фонду України в Савранському районі, щодо правильності нарахування пенсій та 439 пенсійних справи щодо правильності виплати допомоги на поховання.

             Державним соціальним інспектором за звітний період проведено:

-        203 обстеження матеріально – побутових умов проживання на призначення державної соціальної допомоги та субсидій за рішенням координаційної ради;

-       102 перевірки цільового використання отриманих коштів на народження дитини;

-       984 перевірки достовірності інформації про доходи та майновий стан отримувачів допомоги;

-        21 обстеження по зверненню громадян;

-         виявлено 34 випадки неповної інформації про доходи громадян в довідках юридичних осіб;

Управління активно співпрацює з структурними підрозділами районної державної

адміністрації, установами та організаціями соціальної сфери, селищною та сільськими радами.

Постійно проводиться робота щодо покращення якості надання різних видів допомоги та соціальних послуг малозабезпеченим верствам населення з числа одиноких пенсіонерів і інвалідів, а також малозабезпечених сімей з дітьми – багатодітних сімей, сімей, які опікуються дітьми – сиротами, з метою їх підтримки, профілактики можливої асоціальної поведінки, попередження соціального сирітства, бездоглядності.

 

Начальник управління праці

та соціального захисту населення

райдержадміністрації  О.М. Слободянюк

 

Вик: Розуменко І.В.

тел. 3-31-25