Інформація про результати проведення приписки юнаків до призовної дільниці району

 

ІНФОРМАЦІЯ

про результати проведення приписки юнаків до призовної дільниці району.

 

У відповідності з Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу», постанов КМУ від 21 березня 2002 № 352  та від 27.12.2006 № 1841, розпорядження Савранської райдерж-адміністрації № 423/А-2017 від 06.12.2018 року з 25 січня по 31 березня 2019 року проводилася приписка громадян 2002 року народження, які постійно або тимчасово проживають на території Савранського району, а також громадяни старшого призовного віку, які не пройшли раніше приписку. Приписка проводилась з метою взяття юнаків на облік, визначення їх кількості,ступеня придатності до військової служби, встановлення загальноосвітнього рівня та рівня фізичної підготовки.

В Савранському районі соціальна обстановка під час організації та проведення приписки була сприятлива для роботи районної комісії з приписки громадян до призовної дільниці. В навчальних закладах, на підприємствах та установах району систематично проводяться зустрічі з метою військово-патріотичного виховання молоді в дусі любові до Батьківщини, готовності до захисту державних кордонів України, проходження строкової військової служби та служби за контрактом в Збройних Силах України.

 В районній газеті «Сільські новини», на сайті райдержадміністрації постійно розміщувались матеріали за напрямами військово-патріотичного виховання молоді, а також рекламно-агітацйної тематики  щодо проходження строкової військової служби та служби за контрактом, проводились зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, воїнами - інтернаціоналістами, учасниками бойових дій на території інших держав,  учасниками бойових дій в зоні АТО,  курсантами ВВНЗ МО України, спортивні свята і ряд інших заходів у справі покращення та підготовки молоді до служби в Збройних Силах України. Розроблено План проведення роботи з питань військово-патріотичного виховання молоді на 2018-2019 роки та погоджено з головою Савранської райдержадміністрації, начальником управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, головою Савранської районної ради ветеранів війни, праці та військової служби.

В ході підготовки та  під час проведення приписки Савранський районний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (надалі – РТЦК та СП) тісно взаємодіяв з райдержадміністрацією, селищною та сільськими радами району, підприємствами та організаціями, що сприяло вирішенню питання перевезення допризовників на обстеження до районних та обласних медичних закладів, а також забезпечення електро- та теплопостачанням, телефонним зв’язком районну призовну дільницю.

Приписка проводилась у відповідності вимог керівних документів на призовній дільниці Савранського району РТЦК та СП, медична комісія була повністю забезпечена середнім медичним персоналом та лікарями-фахівцями з вищою та першою категорією зі своєї спеціальності зі стажем роботи у складі позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії  РТЦК та СП не менше 5 років, для кожного лікаря-спеціаліста є окремий кабінет, обладнаний для роботи по медичному обстеженню, медичний інструмент в наявності. Перед початком приписки складено та затверджено графіки явки громадян 2002 року народження для проходження ренгенолочного обстеження грудної клітки, здачі аналізів та явки для проходження медичної комісії, з якими  ознайомлені особи, відповідальні за ведення військово-облікової роботи селищної та сільських рад, а також керівники навчальних закладів та підприємств району. Зроблені виписки із розпорядження голови районної державної адміністрації та надіслані до виконання  на адресу начальника управління освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, директорів Північного цетру професійної освіти та загальноосвітніх навчальних закладів, головного лікаря КНП «Савранська центральна районна лікарня» та головного лікаря КНП «Савранський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», начальника Савранського відділення поліції БВПГУ НП в Одеській області, голів селищної та сільських рад, керівників підприємств району.

Однак мали місце недоліки: своєчасно не подали списки Ф-1 та документи для оформлення особових справ -  Полянецька сільська рада та Савранська селищна рада. В зв’язку з відсутністю приміщень на призовній дільниці для розміщення  медичної комісії, медична комісія працювала на базі поліклініки КНП «Савранська ЦРЛ»,  що в деякій мірі  вплинуло на якість проведення медичного огляду (бракувало часу на огляд окремих осіб, за винятком тих, які заявляли про наявність захворювання, вад  розвитку, незадовільного стану здоров’я та інше). Перевірку рівня фізичної

2

підготовки допризовної молоді, яка підлягає приписці до районної призовної дільниці, а також прогнозування відповідності їх придатності для призначення до видів (родів) військ, проведення тестових випробувань було організовано безпосередньо на призовній дільниці, однак порушувався графік за відсутності вчителів фізичного виховання.

Сумлінно віднеслись до виконання своїх обов’язків лікарі-спеціалісти та середній медичний персонал прибували на медичну комісію без запізнень, провели медичний огляд призовників та оформлення документів. Викладачі, відповідальні за підготовку документів в ЗОШ, особи відповідальні за військово - облікової роботи сільських рад своєчасно та якісно подали документи на призовників, прибували  на комісію по приписці без запізнень в повному складі згідно графіка.

До зведеного списку включено 68 чоловік. Виключених із зведеного списку та тих, які не з’явились на комісію по приписці не має. Всього пройшло комісію по приписці 68 чоловік. За інформацією Савранського ВП БВ ПГУ НП в Одеській області неповнолітніх громадян 2002 року народження на обліку  не має.

Передано на військовий облік військовозобов’язаних запасу всього – 12 чоловік, із них медичною комісію по приписці визнані: непридатними до військової служби в мирний час, обмежено здатні в воєнний час - 9 чоловік;  непридатними до військової служби зі зняттям з військового обліку - 3 чоловіки. Осіб, які засуджені до позбавлення волі не має. 

Всім громадянам, які підлягали приписці, проведено рентгенологічне (флюорографічне ) обстеження органів грудної клітки, зроблено аналізи сечі, крові на РВ та ВІЛ інфекцію, гепатит «В» «С» групу та резус, а також зроблено електрокардіограму (ЕКГ). Медична комісія працювала згідно затвердженого графіка. Однак у зв’язку з відсутністю в КНП «Савранська ЦРЛ» необхідного медичного обладнання (ЕХО, РЕГ, фіброгастроскопа),  деяка кількість призовників підлягала направленню на додаткове медичне обстеження до обласної клінічної лікарні та обласного психоневрологічного диспансеру. В період проведення приписки на додаткове медичне обстеження, було направлено 14 чоловік,  із них осіб, які не завершили   медичного обстеження на час складання звіту не має.

Якісна характеристика призовників, приписаних до призовної дільниці Савранського району по зрівнянню з припискою 2018 року:

Найменування

2001 р.н.

приписка 2018 р.

2002 р.н.

приписка 2019 р.

 

кількість

%

кількість

%

Пройшло комісію по приписці всього:

75

100

68

100

Придатні до військової служби

65

86.6

56

82.3

Потребують лікування

-

 

-

 

Не завершили медичне обстеження

-

-

-

-

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні в воєнний час

7

10.7

9

13.2

Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку

3

4.6

3

4.4

Судимі

-

-

-

-

Всього взято на військовий облік призовників

65

86.8

56

82.3

За освітою: 

 - початкова загальна середня освіта;

-

-

-

-

 - базова загальна середня освіта;

65

86.6

56

82.3

 - повна загальна середня освіта;

-

-

-

-

 - професійно-технічна освіта;

-

-

-

-

 - початковий рівень вищої освіти;

-

-

-

-

 - І рівень вищої освіти;

-

-

-

-

 - ІІ, ІІІ рівень вищої освіти;

-

-

-

-

 - науковий рівень.

-

-

-

-

 За іншими ознаками:

Не володіють і слабо володіють українською мовою

-

-

-

-

За сімейними обставинами:

 

 

 

 

Немають батьків

4

6.1

3

5.3

Виховуються тільки матерями

17

26.1

13

23.2

 Виховуються тільки батьком

3

4.6

1

1.7

Що мають релігійні переконання

-

-

-

-

Виявили бажання проходити альтернативну службу

-

-

-

-

Не з’явились на приписку без поважних причин

-

-

-

-

3

За станом здоров’я:

 

2001 р.н.

приписка 2018 р.

2002 р.н.

приписка 2019 р.

 

кількість

стаття

кількість

стаття

Непридатні до військової служби в мирний час, обмежено придатні в воєнний час

7

10в-1чол

13б-1чол

30в-1чол

57в-1чол

62в-3чол

9

10в-1чол

22б-1чол

34а-2чол

39б-2чол

57б-1чол

61в-1чол

64в-1чол

Непридатні до військової служби з виключенням з військового обліку

3

19а-1 чол

74а-2 чол

3

12а-1 чол

21а-2 чол

Потребують лікування

1

ст.56 -1чол

-

-

Не завершили медичне обстеження

-

-

-

-

Найбільш поширеними групами захворювань, які перешкоджають службі в Збройних Силах України є такі як:  

-          новоутворення – ст.10в,

-          хвороби крові та кровоутворних органів – 12а,13б,

-          розлади психіки та поведінки – ст.19а,

-          хвороби нервової системи – ст 21а,22б,

-          хвороби органів зору – 30в,

-          хвороби вуха та соскоподібного відростка – ст.34а,

-          хвороби системи кровооббігу - ст.39б,

-          хвороби органів травлення –ст.56,

-          хвороби  шкіри та підшкірної клітковини - ст.57б,57в,

-          хвороби кістково - м’язової системи та сполучної тканини - ст.61в, 62в, 64в,

-          уроджені аномалії (вади розвитку) – ст.74а

( підстава - Наказ Міністра оборони України № 402  від 14.08.2008 року).

На призовній дільниці Савранського району РТЦК та СП комплексний план оздоровчої роботи з підготовки молоді до військової служби розроблений і виконуються в повному обсязі.

У порівнянні з припискою юнаків до призовної дільниці  минулого року рівень придатних до військової служби юнаків зменшився на 4,3%. На ряду з цим покращилась лікувально-оздоровча робота з юнаками, які потребують додаткового медогляду та лікування під час проведення диспансерного огляду юнаків.

Всі призовники, які визнані придатними до військової служби, призначені за родами та видами Збройних Сил України та інших військових формувань і передані на вивчення офіцерам РТЦК та СП.

 

 

Головний спеціаліст з питань ЗВК, ВПО

та ОР апарату райдержадміністрації                                           М.М.Майсос