04.12.2019

Правила виїзду дитини за кордон змінено: що потрібно знати

28 серпня у дію вступив закон №8296, який передбачає нові правила вивозу дітей за кордон. У документі детально прописані умови, за якими дитина віком до 16 років може виїхати без згоди другого з батьків.

 

Зокрема, якщо раніше на вивезення дитини за кордон потрібно було отримати нотаріальну згоду того з батьків, хто не проживає з дитиною, тепер ця умова не є обов'язковою.

І якщо дитина виїжджає з одним із батьків менше, ніж на місяць, згода другого з батьків може не знадобитися.

За новим законом, мати зможе виїхати з дитиною за кордон на термін до одного місяця без нотаріальної згоди батька, якщо має:

по-перше, документи, що підтверджують місце проживання дитини з мамою, їх можна отримати в суді або органах опіки

по-друге, документи, що підтверджують мету виїзду та термін перебування за кордоном: це може бути довідка з медичного або навчального закладу про участь у конкретному конкурсі, бронювання квитків тощо.

Якщо місце проживання батька відомо, він не ухиляється від сплати аліментів та належно виконує батьківські обов’язки, його необхідно поінформувати про тимчасовий виїзд дитини за межі України рекомендованим листом.

У листі має бути вказана мета поїздки і час, на який мати з донькою покидають територію України.

 

На термін більше одного місяця мати зможе виїхати з донькою за кордон без згоди батька, якщо:

по-перше, батько має заборгованість зі сплати аліментів, розмір якої перевищує у сумі сплати аліментів за 4 місяці та 3 місяці, якщо дитина є тяжкохворою або дитиною з інвалідністю (у цьому випадку ще потрібно мати довідку, що підтверджує хворобу чи інвалідність)

по-друге, мати має рішення суду або органу опіки про визначення місця проживання дитини.

У всіх інших випадках (за виключенням тих, що прописані у першій частині відповіді на це запитання) нотаріально посвідчена згода батька необхідна.