09.09.2019

Узагальнення інформації про створення і функціонування прийомних сімей в Савранському районі у І півріччі 2019 року

Станом на 01.07.2019 року на первинному обліку служби у справах дітей перебувають 34 дитини-сироти та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сімейних формах виховання та в державних закладах. Із них,  14 дітей виховуються в 13 сім’ях опікунів/піклувальників, 14 дітей виховуються в 5 прийомних сім’ях та 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштовані в державні заклади, 1 дитина-сирота, тимчасово влаштована в сім’ю рідної тітки до встановлення опіки.

На території Савранського району проживає 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в 5 прийомних сім’ях. Одна прийомна сім’я проживає на території Кам’янської сільської ради, в яку влаштовано на виховання та спільне проживання 4 дітей (функціонує з 2007 року), три сім’ї проживають на території Полянецької сільської ради, в яких влаштовано на виховання та спільне проживання 10 дітей (функціонують з 2008 року, 2013 року та 2018 року) та одна прийомна сім’я проживає на території Савранської селищної ради, в яку влаштовано на виховання та спільне проживання 1 дитину (функціонує з 2012 року).

Протягом 2017 року створено 1 ПС, влаштовано 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, та розформовано 1 ПС і виведено 1 особу із числа дітей-сиріт в зв’язку із народженням дитини (по заяві батьків). Протягом 2018 року створено 1 ПС, влаштовано 2 дітей, позбавлених батьківського піклування, та розформовано 1 ПС в зв’язку із усиновленням прийомної дитини.

Протягом І півріччя 2019 року до служби у справах дітей не звертались  потенційні кандидати у прийомні батьки, тому не створено прийомних сімей. Проте, в І кварталі 2019 року виведено 1 дитину, позбавлену батьківського піклування, у зв’язку з виникненням у прийомній сім’ї несприятливих умов для виховання дитини та спільного проживання (відсутність взаєморозуміння батьків з дитиною).

За вказаний період 2019 року проведено перевірки умов проживання та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються  у прийомних сім’ях.

Службою у справах дітей постійно здійснюється контроль за своєчасністю нарахувань та виплати державної соціальної допомоги      дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та грошового забезпечення прийомним батькам за надання соціальних послуг за принципом «гроші ходять за дитиною». Затримок щодо виплати вищевказаних допомог протягом І півріччя 2019 року не виявлено.