27.12.2019

До уваги батьків!

З настанням холодів в зимовий період значно збільшується кількість пожеж, опіків, травмувань. У цей час для обігріву приміщень використовуються різноманітні електрообігрівачі, у тому числі саморобні прилади. Порушуються правила безпеки при користуванні пічним опаленням, внаслідок чого значно збільшується ризик виникнення надзвичайних випадків, пов’язаних з їх використанням, і як результат – нерідко потерпають діти, що залишені без контролю батьків та інших дорослих осіб.

Основною причиною виникнення вищезазначених надзвичайних подій, в яких постраждали неповнолітні, є недбале ставлення батьків до забезпечення безпеки своїх дітей, особливо під час залишення дітей на одинці, що дає змогу дитині безперешкодно та неконтрольовано користуватись електричними приладами та іншими джерелами підвищеної небезпеки.

Санки, лижі, ковзани – найулюбленіші речі в користуванні дітей взимку. На жаль, саме вони стають причиною багатьох травм. Ні, це зовсім не означає, що не потрібно кататися на санках, ковзанах та лижах. Коли вибирається місце для забав, як правило, шукають пагорб чи схил, з якого будуть спускатися на санках чи лижах. Потрібно пам’ятати, що це місце обов’язково повинно бути далеко від дороги. Взимку дорога слизька і не завжди водій транспортного засобу зможе зупинити його в потрібний момент. Основне, що повинні запам’ятати діти, це те, що катання на лижах, санках, ковзанах має стати веселою розвагою, а не нести небезпеку вашому здоров’ю.

Методи запобігання травматизму різні, але головним з них є постійна турбота дорослих про безпеку дітей. Дорослі повинні виховувати в дітях обачливість і обережність.

Протягом 2019 року на території Одеської області зареєстровано 1387 нещасних випадків з дітьми, в результаті яких постраждали 872 хлопчиків та 515 дівчат. За аналогічний період в Савранському районі зареєстровано 11 нещасних випадків серед дітей. З них, 6 – опіки тіла, 3 – тілесні ушкодження, 1 – укус собаки,1 - ножове поранення. З метою попередження дитячого травматизму, службою у справах дітей здійснюється профілактично-роз’яснювальна та попереджувальна робота з батьками, опікунами, піклувальниками, прийомними батьками щодо недопущення та попередження нещасних випадків з дітьми.

Аналізуючи причини нещасних випадків, дуже прикро усвідомлювати те, що вони трапляються і у звичайних сім’ях, в яких турбуються про дітей і здійснюють відповідний догляд за дітьми, відповідно більшість нещасних випадків можна було б запобігти. Тому служба у справах дітей Савранської районної державної адміністрації звертається до батьків із застереженням щодо не залишення своїх дітей без нагляду навіть на мить!