03.03.2016

Інформація щодо взаємодії відділів ведення Державного реєстру виборців та органів реєстрації відповідних територіальних громад

 

Інформація щодо взаємодії відділів ведення Державного реєстру виборців  та органів реєстрації відповідних територіальних громад

 

     Верховною Радою України 10 грудня 2015 року прийнято Закон України № 888-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг" (далі – Закон).

Законом (пункти 5, 6 розділу І) внесено зміни, зокрема, до Законів України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" та "Про Державний реєстр виборців".

     Суть основних змін до Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" полягає в тому, що повноваження стосовно здійснення реєстрації, зняття з реєстрації місця проживання особи на відповідній території передаються від Державної міграційної служби України до виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, сільських голів (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено).

     У зв’язку із цим стаття 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців" доповнюється новим суб’єктом –  уповноваженою посадовою особою органу реєстрації, якою подаватимуться відомості про:

 -  громадян України, зареєстрованих за місцем проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці, яким протягом наступного місяця виповниться 18 років;

 - виборців, які протягом попереднього місяця зареєстрували своє місце проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці;

 -  виборців, які протягом попереднього місяця зняті з реєстрації за місцем проживання у відповідній адміністративно-територіальній одиниці.

     Крім того, Законом врегульовується питання можливості передачі передбачених статтею 22 Закону України "Про Державний реєстр виборців" відомостей Центральній виборчій комісії на центральному рівні.

     Так, зазначені відомості можуть подаватися в електронному вигляді з державних інформаційних систем, що містять відповідну інформацію, у порядку, встановленому Комісією та органом, що забезпечує функціонування відповідної інформаційної системи. У такому разі ці відомості органам ведення Державного реєстру виборців на паперовому та електронному носіях не подаються, а передаються Комісією засобами автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи Державного реєстру виборців.

     УВАГА! Вказані пункти Закону, згідно з якими вносяться зміни до Законів України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" та "Про Державний реєстр виборців", набирають чинності з 4 квітня 2016 року.

     Пунктом 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону визначено, що для створення реєстрів територіальних громад за запитами органів реєстрації органи ведення Державного реєстру виборців одноразово передають на електронному носії протягом 10 днів з дня надходження такого запиту передбачені Законом відомості Державного реєстру виборців.

     Таким чином, зазначені відомості Державного реєстру виборців надаватимуться органами ведення Державного реєстру виборців у разі надходження запиту органу реєстрації після набрання чинності відповідними положеннями Закону.

     Центральною виборчою комісією як розпорядником Державного реєстру виборців здійснюватиметься консультативно-методичне забезпечення діяльності органів ведення Державного реєстру виборців щодо виконання положень пункту 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону.