05.03.2012

Виставки

Виставки документів і матеріалів

 

- виставка  документів та фотодокументів: «До 95-річчя утворення Савранського району» ( 07.03.1923 р.) .

           На  виставці розміщено  нормативні документи ( копії) про утворення району, документи по адміністративному устрою Одеської області та району; сучасні фото. Надана коротка інформація про основні події, що відбулись в районі за періоди існування Савранського району; Названі перші керівники району з 1966 року з вказівкою часу їх керівництва. Перелік колгоспів району та їх голів післявоєнного часу.

 

- виставка документів і матеріалів  До 100-річчя Української революції 1917-1921 років .

         На виставці розміщено ксерокопії документів з державних архівів: ЦДКФФА України ім.. Г.С.Пшеничного, ЦДАВО України, ДАОО, що свідчать про перебіг революції на території Савранської волості ( копії зведень щодо політичної та економічної ситуації в волості), про етапи становлення державності та незалежності в Україні  ( текст IV Універсалу і т.інш.), про революцію Гідності, Небесну сотню,  про АТО - війну за незалежність ;

 

виставка документів і матеріалів до Дня Соборності України « Україна соборна і незалежна: шляхами творення»  ( 22 січня 1991 р.).

         На виставці розміщено ксерокопії документів з державних архівів: ЦДКФФА України ім.. Г.С.Пшеничного, ЦДАВО України, ДАОО, що свідчать про етапи становлення державності та незалежності в Україні ( текст IV Універсалу, Постанови Верховної ради Української РСР і т.інш.), про революцію Гідності, Небесну сотню,  про АТО - війну за незалежність …..

 

- виставка документів і матеріалів до 40-ої річниці утворення Української громадської групи сприяння виконання Гельсинських угод (до  9 листопада 1976 р. )  «Поборники незалежності» .

       На виставці розміщено історичну довідку про утворення Гельсінської групи , біографічні довідки про ключових постатей українського правозахисного руху П.Григоренка, В.Чорновола,В.Стуса, В.Івасюка;

 

- виставка документів і матеріалів до Дня захисника України; ( 14 жовтня)

 « Війна, яка змінила все».

         На виставці розміщено біографії учасників АТО – уродженців району, які загибли підчас проведення антитерористичної операції на сході України, їх фотографії, примірники районної газети «Сільські новини», що свідчать про волонтерських рух в районі, відомості про учасників АТО та зустрічі з ними і т.інш.

 

- виставка  документів та фотодокументів до 70-річчя звільнення Савранського району від німецько-румунських окупантів  «Таким був визвольний шлях»  (27.03.1944 р.).

       На виставці розміщено архівна довідка з ДАОО про період окупації Савранського району; ксерокопія статті з газети «Правда» щодо оперативних відомостей про звільнення окупованих територій від німецько-румунських загарбників , копія Виписки з районної газети «Більшовицьким шляхом» від 01.05.1945 р. № 14-15 про лист заступника начальника  головуправління формувань керівництву району,  листи - спогади воїнів – визволителів району; їх фотографії, пам’ятники воїнам, встановлених на території району, свідчення жителів району про життя населення під час окупації і т.інш. 

 

- виставка  документів та фотодокументів: «До 90-річчя утворення Савранського району» ( 07.03.1923 р.) .

           На  виставці розміщено  нормативні документи ( копії) про утворення району, документи по адміністративному устрою Одеської області та району; сучасні фото. Надана коротка інформація про основні події, що відбулись в районі за періоди існування Савранського району; Названі перші керівники району з 1966 року з вказівкою часу їх керівництва.

 

- виставка  документів та фотодокументів: «До дня незалежності України » (24.08.1991 р.) .

           На  виставці розміщено  копії документів ( Постанов, актів  Верховної Ради України) про проголошення незалежності України, фотодокументи, що свідчать про розвиток району з часу  проголошення незалежності, збірки творів сучасних місцевих поетів.

 

- виставка документів і матеріалів до  роковин Голодомору 1932-1933 рр. в Україні  « Поминальний дзвін» .

На виставці розміщено свідчення очевидців –жителів Савранського району, копії документів, що свідчать про перебіг голодомору, списки загиблих під час голодомору по Савранському району, фотографії пам’ятників, встановлених на місцях поховань, світлини минулих часів і т.і.                                                                                                                                       

 

- виставка документів і матеріалів до 70 річниці від початку Великої Вітчизняної війни ( 22 червня)   на тему: «Ніхто незабутий – ніщо не забуто» .

Для огляду виставлено документи , копії документів, фотографії, книги  згаданої тематики, які зберігаються в архівному відділі райдержадміністрації

 

      - виставка документів і матеріалів до Дня Партизанської слави (22 вересня) на тему: «Савранщина – край партизанський».

      Для огляду виставлені анкети ветерана Великої Вітчизняної війни, що свідчать про партизанський рух в районі, фотографії зустрічей колишніх партизан, книги.